“Tıp fakültesi sevk sayısını ciddi anlamda azaltacak”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Tıp fakültesi sevk sayısını ciddi anlamda azaltacak”

 

Mardin İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, eğitim ve araştırma hastanesi ile tıp fakültesine ilişkin, “3. basamak bir sağlık kuruluşunun olması muhakkak diğer illere sevk sayısını ciddi anlamda azaltacaktır.” dedi.

 

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz ve MAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salim Bilici, ortak basın toplantısı düzenledi.

 

İlk olarak konuşan Rektör Özcoşar, Sağlık müdürlüğü ile çok yakın uyum içinde özverili bir şekilde çalışacaklarına vurgu yaparak, “Mardin’imizin artık 3. basamak sağlık kuruluşu var. Bundan sonra bu süreç sağlık alanında çok daha büyük ve önemli gelişmelerle daha ileri noktalara taşınacak.” dedi.

 

Sağlık Müdürü Yavuz ise “3. basamak bir sağlık kuruluşunun olması muhakkak diğer illere sevk sayısını ciddi anlamda azaltacaktır. Bizim şu anda en fazla sevk nedenimiz hem yoğun bakım yerinin olmaması hem de özelleşmiş hekim sayısının az olması. Buda hem üniversitenin hem de tıp fakültesinin olmasıyla ciddi bir şekilde azalacaktır.” dedi.

 

MAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salim Bilici de bu noktada il dışında akademik çalışmalarını sürdüren akademisyenleri Mardin’e davet etti.