İpek yolunda yaşanan ölümlü kazaların önü alınamıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TIR’ın çarptığı Davut Başboğa’nın ölümü sevenlerini üzdü

Mardin Kızıltepe ilçesinde dün meydana gelen trafik kazasında yolun karşısına geçmeye çalışırken TIR’ın altında kalarak hayatını kaybeden Davut Başboğa’nın ölümü ailesi ve sevenlerini hüzne boğdu.

Kızıltepe ilçesi merkezinden geçen ve uluslar arası taşımacılık yapan transit araçların geçiş noktası olan İpek yolunda yaşanan trafik kazaları ölümlere, yaralanmalara ve maddi zararlara yol açmaya devam ediyor.  

İpek yolunda nerdeyse her gün yaşanan kazaların önü alınamazken ölümlere neden olmaya devam ediyor. Yapımı devam eden alternatif çevre yolunun henüz hizmete girmemesi nedeniyle ilçe merkezinden geçen transit araçların yol açtığı trafik kazalarından biride dün sabah Kızıltepe de yaşandı.

Dün sabah saatlerinde İpek yolunda Dedeman kavşağında Plakası ve sürücüsü öğrenilemeyen TIR’ın yolun karşı tarafına geçmeye çalışan 72 yaşındaki Davut Başboğa’ya çarpması sonucu ölümüne sebep oldu. Milli Eğitimden Müdürlüğünden emekli olan Başboğa’nın Cihan Sincar’ın Belediye başkanlığı döneminde Belediye meclis üyeliği de yaptığı öğrenildi.

Çevresinde sevilen biri olan Davut Başboğa’nın elim bir trafik kazasında hayatını kaybetmesi ailesi ve sevenlerini büyük bir üzüntüye sevk ederken, Vatandaşlar, yaşanan trafik kazalarının önünün alınması için çevre yolunun bir an önce tamamlanması ve caydırıcı tedbirlerin alınması gerektiği söyledi.

Öte yandan kazaya sebep olan TIR aracı sürücüsünün güvenlik güçlerine teslim olduğu öğrenildi.