Trabzonspor Kongresinde Bir Mardinli

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzonspor Kongresinde Bir Mardinli

Trabzonspor Kulübününönceki dönem yönetimminde yer alan Mardinli delege İbrahim Aydın da Trabzon’a giderek oyunu kullandı.

Trabzonspor Kulübü başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun istifasıyla yeni yönetimi belirlemek için 25-26 Mart tarihlerinde yapılan seçimli olağanüstü genel kurulda seçime tek aday olarak giren Ertuğrul Doğan kulübün yeni başkanı olarak seçildi. Doğan, Karadeniz ekibinin 18. başkanı olurken genel kurulda Mardinli delege İbrahim Aydın da Trabzon’a giderek oyunu kullandı.

Trabzon Hayri Gür Spor Salonu’nda yapılan ve iki gün süren Trabzon spor kulübü olağanüstü genel kurulu toplantısında Mardinli delege İbrahim Aydın da yerini aldı. Trabzon spor Önceki dönem başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun yönetim kurulunda da görev alan Mardin Trabzonspor Derneği Başkanı İbrahim Aydın, kongre için Trabzon’a giderek Trabzonspor’un 55 yıllık tarihinde 48. yönetim kurulunun seçileceği kongrede 9 bin 278 üyeden biri olarak oy kullandı.

Uzun yıllardır Trabzon sevdalısı olan ve çok sevdiği Trabzonspor’u Mardin’de tanıtıp taraftar kazandırmak için Mardin Trabzonspor Derneğini kuran İbrahim Aydın, gönül verdiği ve delegesi olduğu takımının kongresine katılmak için Trabzon’a giderek Hayri Gür Spor Salonu’nun da yerini alıp yeni yönetimin kurulu için oyunu kullanarak delegelik vazifesini yerine getirdi.

Amaç, Trabzon ile Mardin kardeşliğinin pekişmesine katkı sunmak

Mardin Trabzonspor Derneği Başkanı İbrahim Aydın spor dışında da uzun yıllardır Mardin Trabzon Kardeşlik Köprüsü’nün oluşması için verdiği büyük emeklerin sonucunda Trabzon ile Mardin kardeşliğinin pekişmesine, her iki şehirdeki belediyelerin kardeşlik köprüleri oluşturmalarına vesile olan biri olarak Mardin de olduğu gibi Trabzon da çok sevilen ve tanınan bir gönüllü.

İki şehrin yanı sıra iki bölge arasında kardeşliğinin pekişmesi için kurduğu kardeşlik köprülerini her iki bölgedeki şehirlere yayılması için de gayretlerini sürdüren Mardin Trabzonsporlular Derneği Başkanı İbrahim Aydın, bu çabasının büyük ölçüde gerçekleştiğini görmek kendisinde çok mutlu ettiğini belirterek, “Mardin Trabzonspor Derneği olarak Mardin ile Trabzon’da daha güçlü bağların oluşması için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı kararlılığı göstermeye devam edeceğiz. Mardin’de binlerce Trabzonspor taraftarı ve derneğimize kayıtlı yine binlerce Trabzonsporlu üye mevcut. Bizler bu vesileyle Trabzonspor’u desteklemekle birlikte aslında birbirlerine benzer yönleri oldukça fazla olan bölge halklarını da birbirlerini daha fazla tanımalarını, bölge insanları arasındaki etkileşimin daha fazla nasıl artırılması gerektiği hususu üzerinde duruyoruz.

Bunu ülkemizin birliği ve beraberliğine inandığımız için yapıyoruz

Bizim için Mardin ne ise Trabzon da, Rize de, Giresun da odur. Biz buna inanıyoruz. İnandığımızı uygulamaya çalışıyoruz, bunu yaparken hiç bir şahsi ikbal, şahsi makam ya da beklenti için yapmadık, yapmıyoruz, yapmayacağız da. Trabzonspor gibi Türkiye’nin en köklü ve en büyük kulüplerinin birinde delege olmak, yönetimde yer almak Trabzonspor camiasının, Trabzon kamuoyunun, Trabzonlu kardeşlerimizin Mardin’e ve Mardinlilere yüklediği kardeşlik hukukunun bir göstergesidir.” dedi.

Mardin Trabzonsporlular Derneği Başkanı İbrahim Aydın, Trabzonspor Kulübü başkanlığı görevine seçilen Ertuğrul Doğan ve yönetimine başarılar dileyerek Trabzon spor’un hedefinin her zaman Şampiyonluk olduğunu ve bunu başaracak gücü olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz sezonu şampiyon tamamlayan Trabzonspor’da Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu, takımın kötü gidişatı ve mali problemler nedeniyle son yapılan yönetim kurulu toplantısında olağanüstü kongreye gitme kararı almıştı.