Ünlü aşçı organlarını bağışladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardinli ünlü aşçıdan örnek davranış: Tüm organlarını bağışladı

Hikmet Kebap Salonu sahibi ünlü aşçı Hikmet Ölçer, Mardin İl Sağlık Müdürlüğünün kurduğu standı ziyaret ederek tüm organlarını bağışladı.

Ülkemizde özellikle de bazı yanlış bilgiler nedeniyle yeterli organ bağışı gerçekleştirilemezken ve halen binlerce kişi organ nakli umudu ile beklerken Mardinli ünlü aşçı örnek bir davranışta bulunarak organlarını bağışladı.

Mardin Yöresel Tatlar ve Dobelan Derneğinin başkanlığını da yapan ve kebap ile ünlenmesinin yanı sıra yaptığı yöresel yemekler ile ünlenen yörenin tanınmış yemek ustalarından biri olan Hikmet Ölçer, bu yıl 8’incisi düzenlenen Uluslararası Mardin Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nda kurulan İl Sağlık Müdürlüğünün standını ziyaret ederek tüm organlarını bağışladı.

Organ bağışının hayat kurtardığını belirten yemek ustası Ölçer, “Organ bağışının önemini çok iyi biliyorum. Bağışın yeni bir can ve yeni bir umut olduğu bilinci toplumun geneline yayılmalı. Bir kişiye can vermek, onun hayata tutunmasını sağlamak güzel bir duygu. Umarım organ bağışı bekleyen tüm hastalar sağlıklarına kavuşur.” ifadelerini kullandı.