Vali Akkoyun bayramlaşma bayram ziyaretleri gerçekleştirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Akkoyun bayramlaşma bayram ziyaretleri gerçekleştirdi

Ramazan Bayramı dolayısıyla Mardin Valisi Tuncay Akkoyun ev sahipliğinde Mardin Polisevinde bayramlaşma programı düzenlendi. Vali Akkoyun, Bayramda Şehit Aileleri ve Gazileri de unutmadı.

Vali Tuncay Akkoyun ev sahipliğinde bayramlaşma programı düzenlendi

Bayramlaşma Programında vatandaşları ağırlayarak yakından ilgilenen Vali Akkoyun, hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını tebrik etti.

Bayramlaşma programına, Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Dener, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Vali Yardımcıları Muhammed Taha Canpolat ve Osman Çelikkol, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, İl Müftüsü Dr. Enver Türkmen, Diyarbakır ve Mardin Metropoliti Saliba Özmen, Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriel Akyüz, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri, Kamu Kurum ve Kuruluş Yöneticileri ile vatandaş katıldı.

Bayramlaşma programından sonra Vali Tuncay Akkoyun, Mardin Garnizon Komutanlığı Selen Kışlası Şehitlik Anıtı’nı ziyaret etti.

İl Müftüsü Dr. Enver Türkmen’in duasından sonra Vali Akkoyun, İl Protokolü ve Şehit Aileleri, Şehit Kabirleri ve Şehit Polis Memuru Vedat Kaya’nın kabrini ziyaret ederek karanfil bıraktı.

Vali Akkoyun daha sonra Mardin Özel Harekât Şube Müdürlüğü, Mardin Jandarma Komando Tabur Komutanlığı, İstasyon ile Mardin – Diyarbakır Karayolunda bulunan polis ve jandarma yol kontrol ve uygulama noktalarını ziyaret ederek görevi başındaki personelin bayramını kutlarken, seyahat eden vatandaşların bayramını tebrik etti.

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, bayramda şehit aileleri ve Gazileri ziyaret etti

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Ramazan Bayramı münasebetiyle ildeki şehit yakınları, gaziler ve ailelerini unutmadı.

İlk ziyaretini 13 Mart Mahallesinde ikamet eden Şehit Ahmet Elaldı’nın ailesine yaptı. Şehit Elaldı’nın ailesi ve yakınlarının Ramazan Bayramını tebrik eden Vali Akkoyun daha sonra Nur Mahallesinde bulunan 15 Temmuz gazisi Halil Algan’ı evinde ziyaret ederek Ramazan Bayramını kutladı.

Ramazan Bayramı ziyaretleri kapsamında Şehit yakınları, gazi ve ailelerini yalnız bırakmadıklarını ifade eden Vali Akkoyun; “Tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Rabbim makamlarını âli eylesin. Bizler her zaman şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve ailelerinin hizmetindeyiz, emrindeyiz” ifadelerinde bulundu.

Ziyaretlerde Vali Akkoyun’a; 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Dener, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Vali Yardımcıları Muhammed Taha Canpolat ve Osman Çelikkol, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu ve İl Müftüsü Dr. Enver Türkmen eşlik etti.