Vali Akkoyun Kızıltepe’yi ziyaret etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan vekili Tuncay Akkoyun Kızıltepe İlçesini Ziyaret Etti

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri kapsamında, Kızıltepe ilçesine yapılan yatırımlar hakkında bilgi almak, ilçede incelemelerde bulunmak, Kızıltepeli vatandaş ve esnaflar ile bir araya gelmek üzere Kızıltepe ilçesini ziyaret etti.

Beraberindeki heyet ile birlikte Kızıltepe ilçesini ziyaret ederek yapılan, yapılması planlanan ve devam eden projeleri/yatırımları yerinde inceleyip ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Akkoyun, İlk olarak Kızıltepe Kaymakamlığı’nı, ardından Kızıltepe Belediyesini ziyaret edip, Kaymakam/Belediye Başkan V. Abdullah Şahin ve kurum amirlerinden yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Ardından, çalışmalarında sona gelinen, Kızıltepe Güney Çevre Yolu’nda incelemelerde bulunup, yetkililerden bilgi aldıktan sonra, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Projenin son durumu hakkında bilgi aldıktan sonra, Kızıltepe ilçesinde yapımında sona gelinen 2.500 kişi kapasiteli Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kızıltepe Belediyesi işbirliğiyle yapılan Spor Salonu’ndaki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sporu ve sporcuyu her zaman desteklediklerini dile getiren Akkoyun, “Kızıltepe ilçemizin spor potansiyelinin ön plana çıkması için devletimizin her daim destek verdiğini” söyledi.

Kızıltepe programı kapsamında, Kızıltepe Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası inşaatında incelemelerde bulunan Akkoyun; “Kızıltepe ilçemizin sağlık alt yapısının daha da güçlenmesi için çalışmalarımız durmaksızın devam edecek” ifadelerini kullandı.

Son olarak esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip, yakından ilgilenen ve uzun süre sohbet eden, esnaf ve vatandaşların istek ve önerilerini dinleyen Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun; “Devletimizin her zaman esnaflarımızın yanında” olduğunu ifade edip, Kızıltepelilere, büyük ilgileri, güler yüzleri samimiyetleri ve hoş sohbetleri için teşekkür edip, ziyaret, denetim ve incelemelerini sona erdirerek ilçeden ayrıldı.