Haber Detayı
02 Ağustos 2020 - Pazar 10:32
 
Vali Demirtaş, Bayram Ziyaretlerinde Bulundu
Demirtaş, Bayram ziyaretlerinde bulunarak ilgililerin ve vatandaşların bayramını kutladı.
YAŞAM Haberi


Vali Demirtaş, Bayram Ziyaretlerinde Bulundu

 

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş Kurban Bayramı dolayısıyla çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek bayramlaşma bulundu. Vali Demirtaş, İl Jandarma Komutanlığını, Artuklu, Kızıltepe, Nusaybin, Dargeçit, savur, Mazıdağı ve Derik ilçelerine bayram ziyaretinde bulunarak ilgililerin ve vatandaşların bayramlarını kutlayıp yetkililerden ilçeleri hakkında bilgi aldı

Vali Mahmut Demirtaş, Kurban Bayramı ziyaretlerine İl Jandarma Komutanlığı ile başlayarak görevi başındaki Mehmetçiklerin kurban bayramlarını kutladı.

 

Kurban Bayramı’nda vatani görevini yapan Mehmetçiklerle bir süre sohbet eden Vali Demirtaş, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir bayram geçirmeleri için gece gündüz demeden, her zorlu şartta fedakarca çalışan güvenlik güçlerimize teşekkür etti.

 

İl Jandarma Komutanlığının ardından Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına Bayram ziyaretinde bulunan Vali Demirtaş, itfaiye personellerinin bayramlarını kutladı.

 

Daha sonra Özel Harekat Şube müdürlüğüne geçen Vali Demirtaş, polis memurlarıyla bayramlaştıktan sonra şehit ailelerini ziyaret etti.

İlk olarak Şehit Güvenlik Korucusu Evren Başçı’nın ailesini ziyaret ederek bir süre sohbet eden Vali Demirtaş, ardından Şehit Er Halit Toparlı ve Şehit Polis Memuru Mehmet Tutakbala’nın ailelerini ziyaret ederek istek ve arzularını dinleyip, şehit çocuklarına oyuncaklar verdi.

 

Şehitlerimizin geride kalan ailelerinin milletimizin ve devletimizin en kutsal emaneti olduğunu söyleyen Vali Demirtaş, devletimizin her zaman ülkemizin birlik, beraberliği ve bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını hiçe sayarak şehadete yürüyen şehitlerimizin ailelerinin yanında olduğunu belirtti.

 

Şehit aileleri de ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, Vali Demirtaş’a teşekkürlerini ilettiler.

Vali Demirtaş, Artuklu Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ve personellerin bayramlarını tebrik etti.

Ziyarette Vali Demirtaş’a, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, Tuğgeneral Burhan Aktaş ve İl Emniyet Müdür Vekili Muhitin İlker Emir eşlik etti.

 

Vali Demirtaş’tan, Görev Başındaki Polislere Bayram Ziyareti

Vali Mahmut Demirtaş, Kurban Bayramı tatili süresince vatandaşların huzur ve güvenle seyahat edebilmeleri amacıyla uygulama noktalarında görevi başındaki güvenlik güçlerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

 

Ziyaret ettiği uygulama noktalarında, trafik tedbirlerini yerinde inceleyen Vali Demirtaş, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Trafikte bilinç ve farkındalık oluşturma adına başlatılan "Kemerin Ses Getirsin", "Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" kampanyaları dahilinde uygulama noktasında durdurulan araç sürücülerinin bayramını tebrik eden Vali Demirtaş, sürücü ve yolcuları kampanyalar hakkında bilgilendirerek kırmızı düdük dağıttı.

 

Denetimin ardından Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve Artuklu İlçe Emniyet Müdürlüğüne de bayram ziyaretinde bulunan Vali Demirtaş,  görev başında bulunan personel ve güvenlik güçleriyle bayramlaştı.

Vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat edebilmesi için tüm tedbirlerin alındığını söyleyen Vali Demirtaş, “Bayram sevincine gölge düşüren trafik kazalarını yaşamamak adına vatandaşlarımızın emniyet kemeri takmalarını ve hız kurallarına riayet etmelerini istiyoruz. Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı rahat, güvenli ve huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm önlemleri de aldık.” dedi.

 

Bu yıl öncekilerden farklı olarak koronavirüs salgını gölgesinde bir Kurban Bayramı'nın idrak edildiğini belirten Vali Demirtaş, “Bu bayramda bizleri bir arada tutan bazı geleneklerimizden hem kendi hem de sevdiklerimizin sağlığını riske atmamak için vazgeçmek durumundayız. Vatandaşlarımızdan önemle rica ediyorum;  Kurban Bayramı süresince toplu bayramlaşma, ziyaret ve bayram yemeğinden uzak duralım. Sevdiklerimizle bayramlaşmada salgının bulaşma riskine karşı sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına duyarlılık gösterelim. Maskenin artık bizim hayatımızın bir parçası olduğu unutmamalıdır. Koronavirüs sürecini her anlamda en az zararla atlatabilmemiz için sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralına uyulması hayati önem taşımaktadır.” şeklinde konuştu.

Vali Demirtaş’a, ziyaret ve denetimler boyunca İl Emniyet Müdür Vekili Muhittin İlker Emir eşlik etti.

 

Vali Demirtaş’tan Sınırdaki Mehmetçiğe Bayram Ziyareti

Vali Mahmut Demirtaş, Kurban Bayramı’nın 2’nci gününde Nusaybin ve Kızıltepe ilçelerinde ki sınır bölgesinde görev yapan askerleri ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.

 

Bayram ziyaretleri kapsamında ilk olarak Nusaybin İlçesinde Suriye sınır hattındaki Hudut Bölük Komutanlıklarını ve Şehit Sözleşmeli Onbaşı Faruk Gezen Hudut Karakolunu ziyaret eden Vali Demirtaş, karşılama mangalarını selamlayarak, milletin huzur ve güvenliği için canı pahasına vatani görevini icra eden Mehmetçiklerin bayramını tebrik etti.

2’nci Hudut Tabur Komutanlığını da ziyaret ederek askerlerle bayramlaşıp bir süre sohbet eden Vali Demirtaş, ardından Nusaybin Kaymakamlığına bayram ziyaretinde bulundu.

Vali Demirtaş’ı, Kaymakamlık ziyaretinde Kaymakam/Belediye Başkan V.  Emrullah Temizkan ve Kamu Kurum Amirleri karşıladı.

 

Kaymakam Emrullah Temizkan ve Kamu Kurum Amirleriyle bayramlaşan Vali Demirtaş, karşılamadan sonra Kaymakamlık Makamına geçerek Nusaybin ilçesinin genel durumu hakkında Kaymakam Temizkan’dan brifing aldı. Çalışmalarında başarılar diledi.

 

Daha sonra Vali Demirtaş, Kızıltepe ilçesi sınırın sıfır noktasında bulunan 11’inci Hudut Bölük Komutanlığını ve Şehit Üsteğmen Fahrettin Çoban Karakoluna geçerek 24 saat gözünü kırpmadan sınırda vatan savunması yapan Mehmetçiklerin Kurban Bayramını kutlayıp, yetkililerden sınır güvenliği hakkında bilgiler aldı.

 

Şehit Üsteğmen Fahrettin Çoban Karakolunda Barış Pınarı Harekatı'ndan bu yana tedbir amaçlı görev yapan 112 Sağlık ve UMKE ekiplerinin de bayramını tebrik eden Vali Demirtaş, yürüttükleri fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

Bayram ziyaretlerinde Vali Mahmut Demirtaş’a Nusaybin Kaymakamı Emrullah Temizkan, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, 4'üncü Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Fatih Gürses, İl Emniyet Müdür Vekili Muhitin İlker Emir ve  Nusaybin İlçe Jandarma Komutanı vekili Binbaşı Birkan Kula eşlik etti.

 

Vali Mahmut Demirtaş, Bayram Ziyaretlerini Sürdürdü

Vali Demirtaş,  Kurban Bayramı dolayısıyla Dargeçit ve Savur ilçelerinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

 

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği Dargeçit İlçesinde ilk olarak Dargeçit Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Demirtaş, Kaymakam Doğan Kemelek ve Kamu Kurum Amirleriyle bayramlaştıktan sonra Kaymakam Kemelek’ten ilçede devam eden çalışmalar ve temel kamu hizmetleri hakkında brifing aldı.

 

Vali Demirtaş, Dargeçit İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Ilısu Jandarma Komando Taburunu da ziyaret ederek emniyet ve asayişe ilişkin çeşitli konularda yetkililerden bilgi alarak asker ve polislerin Kurban Bayramı'nı kutladı.

Ardından Dargeçit Belediyesini ziyaret eden Vali Demirtaş, burada Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy ve belediye personelleriyle bayramlaşıp, Belediye Başkanı Aksoy ile bir süre görüşerek Belediye hizmetleriyle ilgili bilgiler aldı.

 

Dargeçit Belediyesi toplantı ve konferans salonunda incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, ardından çarşı merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bayramlaşarak bir süre sohbet edip sorun ve taleplerini dinledi.

 

Vali Demirtaş, daha sonra bölgemizin elektrik enerjisini karşılamak amacıyla Dicle Nehri üzerine inşa edilen ülkemizin en büyük elektrik üretim projelerinden biri olan Veysel Eroğlu Barajında (Ilısu) incelemede bulundu.

İlçede yapım çalışmaları süren projeleri yerinde inceleyen Vali Demirtaş, çalışmaların hızlandırılarak bir an önce bitirilmesi talimatı verdi.

Esnaf ve vatandaşlarla bayramlaşarak, incelemelerde bulundu

Dargeçit incelemelerinin ardından Savur İlçesine geçen Vali Mahmut Demirtaş, İlçede faaliyet gösteren ve 2500 kişiye istihdam sağlayan tekstil fabrikasını ziyaret etti.

 

Tekstil fabrikasını gezerek incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, işletme yetkililerden bilgiler alarak ilçenin ekonomisine katkı sağlayan işletme yetkililerine teşekkür etti.

 

İlçe ziyaretleri çerçevesinde Savur Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Demirtaş, Kaymakam Bayram Türker ve kurum müdürleri ile bayramlaştı.

Ziyarette Vali Demirtaş, Kaymakam Bayram Türker’den ilçenin ekonomik yapısı, eğitim, sağlık ve asayiş hizmetleri hakkında bilgi aldı.

 

Savur ilçe jandarma ve emniyet amirliğini ziyaret eden Vali Demirtaş, mesai mefhumu gözetmeksizin görevi başındaki güvenlik güçlerinin Kurban Bayramını kutlayarak bir süre sohbet etti.

İlçe merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek bayramlaşan Vali Demirtaş, bayramlaşmanın ardından İlçe giriş ve çıkışında kontrolü sağlayan uygulama noktasındaki polislerle bayramlaştı.

 

Daha sonra Vali Demirtaş, restore çalışmalarının sürdüğü Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın doğup büyüdüğü ve doktorluk yaparken kaldığı evi, Savur Kaymakamlığı Kültür Merkezi,  Hacı Abdullah Bey Konağı, Kıllıt Mor Yuhanun Kilisesi ve Tahir Ökmen Konağında incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi alarak ilçe ziyaretini tamamladı.

 

Vali Demirtaş, Mazıdağı ve Derik İlçelerini Ziyaret Etti

Vali Mahmut Demirtaş, ilçelerdeki yatırım ile hizmetleri yerinde görmek ve Kurban Bayramı dolayısıyla yapmakta olduğu ilçe ziyaretleri kapsamında Mazıdağı ve Derik ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.

 

Ziyaretlerine Mazıdağı ilçesiyle başlayan Vali Demirtaş, ilk ziyaretini Mazıdağı Belediyesine gerçekleştirdi.

 

Kaymakam/Belediye Başkan V. Muhsin Duran Kalkan ve kamu kurum ve kuruluş amirleri tarafından karşılanan Vali Demirtaş, bayramlaşmanın ardından Kaymakam Kalkan’dan ilçenin genel durumu hakkında brifing aldı.

 

Mazıdağı İlçe Jandarma Komutanlığını ve Emniyet Amirliğini ziyaret ederek milletimizin huzur ve güvenliği için büyük bir özveriyle görev yapan güvenlik güçlerinin bayramını tebrik eden Vali Demirtaş, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler alarak çalışmalarında başarılar diledi.

 

Vali Mahmut Demirtaş, daha sonra yapımı devam eden projeleri yerinde inceleyerek projeler hakkında, yetkililerden bilgi aldı.

 

İlçe merkezinde faaliyet gösteren esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Vali Demirtaş, ziyaret ettiği esnaf ve vatandaşlarla bayramlaşarak bir süre sohbet edip sorun ve taleplerini dinledi.

 

Ardından Mardin'imizin kalkınmasına ve istihdamına katkı sağlayan Mazıdağı Metal Geri Kazanım ve Entegre Gübre Tesislerine geçen Vali Demirtaş, işletme ile ilgili bilgiler aldıktan sonra İlçeden ayrıldı.

Mazıdağı ilçesinin ardından Derik ilçesini ziyaret eden Vali Demirtaş, burada Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret ederek Kaymakam/Belediye Başkan V. Hicabi Aytemür ile kamu kurum ve kuruluş amirleriyle bayramlaşarak Kaymakam Aytemür’den, kaymakamlık ve belediye tarafından yapılan yatırımlar ve yürütülen projeler hakkında brifing aldı.

 

Kaymakamlık ve Belediye ziyareti sonrası Vali Demirtaş, Derik İlçe Jandarma Komutanlığını ve Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek görev başındaki asker ve polislerin bayramını kutlayarak hayırlı görevler temennisinde bulundu.

 

Daha sonra Derik Merkez Cami, Hayvan Pazarı, Hububat Merkezi ve MARSU Derik Su Arıtma Tesisinde incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, ardından ilçe merkezindeki esnaf ve vatandaşlar ile bayramlaşarak bir süre sohbet edip Derik ziyaretini sonlandırdı.

 

Kaynak: Editör: kiziltepeekspres
 
Etiketler: Vali, Demirtaş,, Bayram, Ziyaretlerinde, Bulundu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
69
0
5
9
20
34
2
Trabzonspor
65
0
5
11
18
34
3
Beşiktaş
62
0
10
5
19
34
4
Sivasspor
60
0
8
9
17
34
5
Alanyaspor
57
0
9
9
16
34
6
Galatasaray
56
0
8
11
15
34
7
Fenerbahçe
53
0
11
8
15
34
8
Gaziantep FK
46
0
10
13
11
34
9
Antalyaspor
45
0
11
12
11
34
10
Kasımpaşa
43
0
15
7
12
34
11
Göztepe
42
0
14
9
11
34
12
Gençlerbirliği
36
0
16
9
9
34
13
Konyaspor
36
0
14
12
8
34
14
Denizlispor
35
0
17
8
9
34
15
Çaykur Rizespor
35
0
19
5
10
34
16
Yeni Malatyaspor
32
0
18
8
8
34
17
Kayserispor
32
0
18
8
8
34
18
MKE Ankaragücü
32
0
16
11
7
34
Özlü Sözler
Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.


İMAM-I AZAM (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı