Vali Demirtaş Beyaz su da incelemelerde bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Demirtaş Beyaz su da incelemelerde bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş sel baskını yaşanan Nüsaybin beyazsu da incelemelerde bulundu.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde Beyaz su deresinin taşması sonucu yaşanan afet nedeniyle bölgede incelemelerde bulunan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, “İlk günden itibaren ilgili tüm kurumlarımız sahada yoğun şekilde çalışmaktadır. Rabb’im ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun.” Açıklamasında bulundu.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş,  beraberinde Nusaybin Kaymakamı/ Belediye başkan vekili Ercan Kayabaşı ve Büyükşehir belediyesi genel sekreteri Murat Sözen ile birlikte Nusaybin ilçesinde Beyaz su Deresi’nin taşması sonucu sel felaketinin yaşandığı bölgede incelemelerde bulunarak, arama kurtarma ve hasar tespit çalışmaları hakkında görevlilerden bilgi aldı. İncelemeler sonrasında Demirtaş, kendi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Demirtaş yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Yoğun yağış sonrası; Beyaz Suda yaşanan su baskınından etkilenen alanda ilgili kurum yetkililerimiz ile incelemelerde bulunduk. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. İlk günden itibaren ilgili tüm kurumlarımız sahada yoğun şekilde çalışmaktadır. Rabb’im ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun.”