Vali Demirtaş: “Her zaman sporun ve sporcunun yanındayız”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Demirtaş: “Her zaman sporun ve sporcunun yanındayız”

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcilerinin 2022-2023 Futbol sezonu açılış programına katıldı.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri, 2022-2023 Futbol sezonunu Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumunda düzenlenen törenle açtı.

Düzenlenen açılış programına; Vali Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, Türkiye Hakem ve Gözlemcileri Derneği Mardin Şube Başkanı Hamdullah Sapu, İl Hakem Kurulu Başkanı Barış Timur, Süper Lig Türkiye Futbol Federasyonu Temsilcisi Kamuran Aydoğan, hakem ve gözlemciler ile diğer ilgililer katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş, futbolun ülkede önemli bir spor branşı olduğunu dile getirerek hakem ve gözlemcilerin görevlerini en iyi şekilde yapacaklarına inandığını söyledi.

Her zaman sporun ve sporcunun yanında olacaklarını dile getiren Vali Demirtaş, futbol hakemliği konusunda ciddi bir yol kat ederek üst klasmanlarda Mardin’den hakemlerin görev alarak Türk futboluna hizmet etmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek her zaman amatör sporun ve hakemlerin destekçisi olacaklarını ifade etti.

2022-2023 Futbol Sezonunda 48 hakem ve 12 gözlemcinin görev alacağını dile getiren Türkiye Hakem ve Gözlemcileri Derneği Mardin Şube Başkanı Hamdullah Sapu ise, Mardin’de ilk kez hakem ve gözlemcilere malzeme desteğini verildiğini altını çizerek desteklerinden dolayı Vali Demirtaş’a teşekkür etti.

Vali Demirtaş, futbol sezonunda görev yapacak hakem ve gözlemcilerle ilgili Şube Başkanı Sapu’dan bilgiler aldıktan sonra sezonun kazasız, belasız ve hayırlı olmasını temennisinde bulunarak başarılar diledi.