Haber Detayı
27 Ekim 2021 - Çarşamba 18:28
 
Vali Demirtaş’tan Fuar Alanı ve kongre Merkezi müjdesi
GÜNCEL Haberi


Vali Demirtaş’tan Fuar Alanı ve kongre Merkezi müjdesi

 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, önümüzdeki dönem için Fuar Alanı ve kongre Merkezinin müjdesini verdi.

 

Mardin 7. Uluslararası Tarım Gıda Fuarı ve 3. Yapı Grubu İnşaat Ve Tadilat Fuarlarının açılışını gerçekleştiren Vali Demirtaş, burada Fuar Alanı ve Kongre Merkezi için alan tespitinde bulunduklarını ve en yakın zamanda bu iki projeyi hayata geçireceklerinin müjdesini verdi.

Fuarların açılışı gerçekleştikten sonra Vali Demirtaş, Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ve ilgili kişiler ile standları tek tek gezerek kendilerine başarılar diledi.

 

Fuarların açılışında konuşan vali Demirtaş;

‘’Tarım sektörü, toplumumuzun temel beslenme gereksinimlerini karşılayan, istihdam yaratan, sanayiye hammadde sağlayan, ihracat ürünleri ile ülkemize gelir getiren, milli ekonomimizin temel sektörlerinden biridir. Bununla birlikte hızla artan dünya nüfusu, küresel ısınma tehdidi, tarım alanlarının azalması, çevre ve doğal kaynakların tahribatı gibi etkenler de tarım sektörünün dünya için stratejik öneminin en önemli göstergeleridir’’ dedi.

 

Vali Demirtaş Konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi;

‘’Dünyada inovatif tarım uygulamalarının ve Tarım 5.0'ın konuşulduğu bugünlerde, bizler de ilimizin mevcut tarım potansiyelini katlayacak politikalar geliştirmeliyiz. Kaynaklarımızın daha etkin kullanımına imkân sağlayacak, sürdürülebilir ve rekabet gücü yüksek projelerimizi planlı bir biçimde hayata geçirmek zorundayız.

İzlenebilir ve sürdürülebilir tarımsal üretim modelleri olan ‘’Organik Tarım’’ ve ‘’İyi Tarım Uygulamaları’’ üretim modellerini yaygınlaştırmalıyız. “Çiftlikten sofraya” anlayışı ile tamamlayıcı ve etkin bir gıda ve yem denetiminin sağlanması yoluyla da tüketiciye güvenilir gıda arzını temin etmeliyiz.  

Tarımla birlikte yapı sektörü de yaklaşık 200 farklı alanı doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen ve bu sebeple ülkemizin ve şehrimizin ekonomik büyümesinde, istihdama katkı noktasında büyük rol oynayan önemli sektörlerden biridir. Özellikle son 20 yılda Türk müteahhitlik firmalarının, yurt ve dünya çapında önemli projelere imza atması, inşaat sektörünü ülke ekonomimizin lokomotif sektörlerinden biri haline dönüştürmüştür.

Bu kapsamda inşaat sektöründe önemli bir potansiyeli içinde barındıran bölgemizin, bu ve benzeri fuarlar sayesinde iş hacmini katlayacağına, yeni iş bağlantılarının kurulmasıyla, bölge ve ülke ekonomimize önemli katkılar sağlanacağına yürekten inanıyorum.

Bu meyanda kent ekonomimizin lokomotif sektörleri olan tarım ve inşaat sektörlerine destek vermeye valilik ve büyükşehir belediyesi olarak önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Çiftçimizin, üreticimizin, sanayicimizin her türlü sorunuyla yakından ilgileneceğiz. Her zaman onların yanında olacağız. Mardin’imizde tarım teknolojilerinin geliştirilmesi hususunda tüm girişimcilere destek vermeyi sürdüreceğiz. Yürüttüğümüz projelerimizle ilimizin tarım potansiyelini daha da yükseğe çıkaracağız. ‘

 

Kaynak: Editör: kiziltepeekspres
 
Etiketler: Vali, Demirtaş’tan, Fuar, Alanı, ve, kongre, Merkezi, müjdesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Özlü Sözler
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Adana Demirspor
0
0
0
0
0
0
2
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
3
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
4
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
5
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
6
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
7
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
8
İstanbulspor
0
0
0
0
0
0
9
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
10
Giresunspor
0
0
0
0
0
0
11
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
12
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
13
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
14
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
15
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
16
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
17
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
18
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
19
Ümraniyespor
0
0
0
0
0
0
Haber Yazılımı