Vali Demirtaş’tan Çanakkale Zaferi Mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Demirtaş’ın Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü Mesajı

 

Vali Mahmut Demirtaş’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü Mesajı

 

Bugün, Türk ve dünya tarihinde unutulmaz bir iz bırakan ve vatan topraklarının şahit olduğu en büyük kahramanlıkların yaşandığı Çanakkale Zaferi’mizin, 107. yılını yaşamanın gururu içerisindeyiz.

Çanakkale Zaferi, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir azim ve kararlılıkla, özgür ve bağımsız yaşama isteğinin, vatan sevgisi ve imanla harmanlandığı, bu uğurda canlarını feda edecek kadar benliklerinden vazgeçmiş yüzbinlerce kahramanımızın azmi ile yazılmış bir destandır.

 

Ecdadımızın, Çanakkale’de tüm imkansızlıklara rağmen, birlik, beraberlik ve dayanışma ile elde ettiği bu eşsiz başarı, milletimize hem zaferi getirmiş hem de İstiklal Harbimizi zafere ulaştıracak milli mücadele ruhuna ilham kaynağı olmuştur. Bugün bu topraklarda hür ve bağımsız yaşayabiliyorsak bunu vatan topraklarının dört bir yanından gelerek Çanakkale’de işgal kuvvetlerine geçit vermeyen aziz şehitlerimize borçluyuz.

 

“Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe kanlarıyla nakşeden kahraman şehitlerimiz ve yedi düvele meydan okuyan, dönemin en modern ordularını dize getiren atalarımızdan aldığımız ilham ve kuvvetle, her daim ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine yükseltme gayreti içinde olacağız. Vatanımıza, şanlı tarihimize, birlik ve beraberliğimize ilelebet sahip çıkarak Çanakkale ruhunu yeni nesillere emanet edecek, bu emanetin nesiller boyu aktarılması için üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’mizin 107. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, istiklalimiz ve istikbalimiz için canlarını veren, bir gül bahçesine düşer gibi toprağa giren tüm şehitlerimizi, rahmetle ve şükranla anıyorum.
Ruhları şad, mekanları cennet olsun.