“Yerel seçimlerde kayyımlardan hesap soracağız”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“31 Mart yerel seçimlerinde kayyımlardan hesap soracağız”

Kızıltepe Belediyesi’ne kayyım atanmasının yıldönümü dolayısıyla HEDEP tarafından yapılan basın açıklamasında, 31 Mart yerel seçimlerinde halkın bir kez daha kayyımlardan hesap soracağı belirtildi. 

Kızıltepe Belediyesine 4 Kasım 2019’da kayyım atanmasının yıldönümü dolayısıyla HDP ilçe binası önünde yapılan ve “Kayyım irade gaspıdır” pankartının açıldığı basın açıklamasına görevden alınan HDP’li belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, HEDEP Mardin milletvekili Kamuran Tanhan, HEDEP, HDP, DBP il-ilçe teşkilatları ile partililer katıldı. 

Basın açıklamasında söz alan görevden alınan Kızıltepe Belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, 4 Kasım tarihinin Kızıltepe Belediyesi’ne hukuksuz bir şekilde kayyım atanmasının yanı sıra HDP’ye dönük siyasi darbenin de yıldönümü olduğunu, kayyım atamalarını kabul etmediklerini, Kızıltepe halkının her zaman iradesine sahip çıktığını ve yine sahip çıkmaya devam edeceğini kaydederek, kayyımların atandığından bu yana ilçede talan politikası yürüttüğünü ileri sürdü. 

HEDEP Milletvekili Kamuran Tanhan da konuşmasında, Kayyım olarak görev yapan Kaymakam ve Valinin yolsuzluk yaptığını ileri sürerek, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na bu konuda bir şikayet gittiğini ve adil bir yargılama ile yapılanların ortaya çıkarılmasını beklediklerini belirterek,  Süni soruşturmalar sonucunda görevden alınan belediye başkanlarının çoğunun beraat ettiğini söyleyen Tanhan, “Kızıltepe halkımıza da seslenmek istiyoruz bu kayyum ve işbirlikçilerine karşı 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimde onlara hak ettiği cevabı vereceğiz. Bundan hiçbirimizin şüphesi yoktur. Dedi.