Yılbaşında 4 Günlük Sokağa Çıkma Kısıtlaması Uygulanacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yılbaşında 4 Günlük Sokağa Çıkma Kısıtlaması Uygulanacak

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Aralık saat 21.00’den 04 Ocak sabahı saat: 05.00’e kadar kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması ilan edileceğini açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs tedbirleri kapsamında her hafta sonu uygulamaya konan 4 sokağa kısıtlaması yılbaşı nedeniyle 31 Aralık akşamı saat 21.00’den 04 Ocak Pazartesi sabahı saat 05.00’e kadar 4 gün kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildiğini açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan ve 4 saat süren Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından kısıtlamalar ve kira müjdesi olmak üzere milyonlarca kişinin merakla beklediği kararları açıkladı. Esnafa 3 ay kira desteği sağlanacağını da belirten Erdoğan, “Sokağa çıkma sınırlaması, 31 Aralık perşembe saat 21’den 4 Ocak saat 05’e kadar kesintisiz uygulanacaktır. Salgın döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının kadrolarına göre vazife malullüğü ya da meslek hastalığı statülerinin hızla sonuçlandırılması sağlanacak. Cumhurbaşkanı olarak salgın sürecinin yönetimin görev alan kurumlarımızın tüm çalışmalarını takip ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir