100. Yıl anısına fidanlar toprakla buluşturuldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

100. Yıl anısına fidanlar toprakla buluşturuldu

Mardin Kızıltepe ilçesinde “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” seferberliği kapsamında 2023 yılı “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” temasıyla 100. Yıl anısına okul bahçesine fidan dikildi.

6 Kasım 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın’ talimatlarıyla ilan edilen “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” seferberliği ile gelecek nesiller için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla 2023 yılı “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” temasıyla 100. Yıl anısına Esengül Hasan Keleşoğlu Ortaokulunda fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Kızıltepe Yenikent Mahallesinde bulunan  Esengül Hasan Keleşoğlu Ortaokulunda İlçe tarım ve orman müdürlüğünce düzenlenen fidan dikme etkinliği ilçe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Abdullah Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı İsa Büyük, İlçe tarım orman müdürü Mehmet Doğan, ilçe milli eğitim müdürü Abdulkadir Gümüş, İlçe Emniyet Müdürü İlhan Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Evren Ekmekçi, kurum ve okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

“11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” seferberliği ile ilgili olarak Kaymakamı/Belediye başkan vekili Abdullah Şahin, fidan dikme etkinliği ile ilgili yaptığı açıklamada, “ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla 2023 yılı “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” temasıyla 100. Yıl anısına öğrencilerimizle okul bahçesine fidan diktik. Toprakla buluşturacağımız her bir Fidan bizlerin Cumhuriyete ve değerlerine olan bağlılığımızın birer göstergesi, Yeşil Vatana inancımızı temsil etmekte olup Cumhuriyetimize nefes olacaktır.” İfadelerine yer verdi.

Kaymakam Şahin, etkinlikte kapsamında öğrenciler ve davetlilerle birlikte fidan dikti.