‘Lösemili Çocuklar Haftasında’ Lösemili kardeşlerini unutmadılar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Lösemili Çocuklar Haftasında’ Lösemili kardeşlerini unutmadılar

Mardin Kızıltepe ilçesinde ilk okul öğrencileri, ‘ Lösemili Çocuklar Haftasında’ Lösemili kardeşlerini unutmadılar, mücadelelerine destek verdiler.

Kızıltepe TOKİ İlkokulu’ öğrencileri, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında’ Lösemili kardeşlerini unutmadılar. Kansere karşı Sağlık Yürüyüşü yaparak kanserle mücadeleye dikkat çeken öğrenciler, okulda çeşitli etkinlikler yaparak Lösemili kardeşlerinin mücadelelerine destek verdiler.

Okulun tüm öğretmen ve öğrencileri sınıflarında Hepimiz Birimiz Şarkısını seslendirip LÖSEV’in simgesi Turuncu renk giysiler giyerek okul bahçesinde LÖSEV yazısı oluşturdular.

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş, okul müdürü Aydın Bahçıvancı, LÖSEV il Temsilcisi İbrahim Karavuş ile öğretmen ve öğrencilerle birlikte Kızıltepe TOKİ İlkokulu’nun bahçesine Lösemili Çocuklar anısına ağaç ektiler.

Daha önce Lösemi hastalığına yakalanmış, fakat iyileşmiş LÖSEV Gönüllüsü gençlere moral veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş, onlarla bir süre sohbet etti.

Gümüş, Her çocuğun bizler için çok değerli olduğunun farkındayız. Lösemili Çocuk Dostu Okulumuz, lösemili kardeşlerinin sevgi, iyilik ve umut dolu mücadelelerinde her zaman yanında olduklarını gösterdiler. katkılarından dolayı lösemi gönüllülerine öğretmen öğrenci ve yöneticilere teşekkür etti.