MAÜ Psiko-Sosyal Destek Masası Çalışmalarına Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MAÜ Psiko-Sosyal Destek Masası Çalışmalarına Başladı

Mardin Artuklu Üniversitesi depremden etkilenen öğrenciler ve bölgeden şehre gelen/gelecek olan deprem mağduru ailelere destek olmak amacıyla ‘Psiko-Sosyal Destek Masası’ kurdu.

MAÜ’den konuyla ilgili yapılan basın açıklamasında, “Depremden etkilenen öğrencilerimiz ve bölgeden şehrimize gelen/gelecek olan deprem mağduru ailelere destek olmak amacıyla Psikoloji Bölümü ve Çocuk Gelişimi Programı hocalarımız ile kurduğumuz ‘Psiko-Sosyal Destek Masamız’ çalışmalarına başladı.

Geçtiğimiz hafta bölgemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen öğrencilerimiz ve şehrimize gelen/gelecek olan deprem mağduru ailelere destek olmak üzere için Psikoloji Bölümü ve Çocuk Gelişimi Programında görevli öğretim elemanlarımız ile Rektörlüğümüz bünyesinde Psiko-sosyal Destek Masası kuruldu.

Psiko-sosyal Destek Masası kapsamında ilimizde depremden psikolojik olarak etkilenen çocuklara, ilimize gelen/gelecek olan deprem mağduru ailelerin çocuklarına, ailelere ve depremden doğrudan etkilenen öğrencilerimize yönelik çalışmalar yapmak üzere farklı ekipler oluşturuldu.

Gerçekleştirilen planlama toplantısıyla Psiko-sosyal Destek Masası çalışmalarına başladı.” Bilgisine yer verildi.