Mardin Milletvekili Kılıç TBMM’ye kaydını yaptırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç kaydını yaptırdı

14 Mayıs’ta yapılan 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından mazbatasını alan yeni dönem milletvekilleri, TBMM’deki kayıt işlemlerini sürdürüyor.

TBMM’de, 14 Mayıs’ta yapılan genel seçimin ardından 28. Dönem’in kayıt işlemleri devam ederken, AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç da mecliste kayıt yapanlar arasında yer aldı.

Ak Partiden Mardin milletvekili seçilen vekillerden Muhammed Adak’ın ardından Faruk Kılıç’da meclise giderek kayıt işlemlerini gerçekleştirdi. Meclis kayıt işlemlerini gerçekleştirenlerden biride Yeşil Sol Parti Mardin Milletvekili George Aslan oldu.

KILIÇ’IN ROZETİNİ EŞİ TAKTI

Eşi ve çocuğuyla TBMM’ye gelen AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç kayıt işlemlerinin ardından TBMM rozetini eşi Esra Kılıç taktı. İşlemlerin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıç, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milletvekili kayıt işlemlerini tamamladık. Rabbim Mardin’imize, ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetler yapabilmeyi nasip eylesin” dedi.

CUMA GÜNÜ YEMİN TÖRENİ YAPILACAK

14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen 28. Dönem milletvekili genel seçimlerinde illerinde milletvekilliği kazanan adaylar il seçim kurullarından mazbatalarını aldıktan sonra TBMM’ye gelen milletvekillerinin kayıt işlemleri sürüyor. TBMM de Cuma günü yapılacak yemin törenine kadar tüm vekillerin kayıt işlemlerini tamamlaması bekleniyor. 600 Milletvekili ’den şimdiye kadar 400’den fazla vekil kaydını tamamlamış durumda.

28. Dönem Milletvekilleri, Türk bayrakları ve TBMM flamalarıyla süslenen Şeref Holü’ne geçerek kayıt işlemlerini gerçekleştiriyor. Kayıt yaptıran Milletvekilleri ilk olarak mazbatasını teslim ederek kayıt işlemlerine başlıyor. Daha sonra Genel Kuruldaki oylama ve yoklamalar için parmak izi veren ve daha sonra kayıt işleminin ardından TBMM rozeti takdim edilen Milletvekilleri, 28. Dönem TBMM Albümü için de fotoğraf çektiriyor.