2022’de 68 proje tamamlandı 150 proje devam ediyor 135 proje etüt aşamasında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Demirtaş Başkanlığı’nda İl Koordinasyon Kurulu 2022 Yılı 4. Toplantısı Yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu 2022 Yılı 4. Toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Vali Demirtaş, 68 projenin tamamlandığını, 150 projenin devam ettiğini, 135 projenin ise etüt aşamasında olduğunu açıkladı.

Kamu kaynaklarının etkin ve verimli bir biçimde kullanılması, koordinasyonu gerektirecek hususların görüşülerek gerekli tedbirlerin alınması amacıyla düzenlenen 2022 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya;  İlçe Kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kaymakamları ile bölge kurul üyeleri ile kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş, toplantının açılışında yaptığı açıklamada; Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak verimli bir yıl geçirdiklerini belirtti.

Kurumların yatırım ve koordinasyon raporlarının değerlendirilmesinin yanı sıra koordinasyon gerektiren hususların da tüm ayrıntılarıyla ele alındığı toplantının Mardin’e hayırlı olmasını dileyen Vali Demirtaş, dönem itibarıyla belediye ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından 353 projenin uygulandığını kaydetti.

İl genelinde yürütülmekte olan projelerin toplam tutarının 17 milyar 238 milyon 562 bin lira olduğunu dile getiren Vali Demirtaş, 68 projenin tamamlandığını, 150 projenin devam ettiğini, 135 projenin ise etüt aşamasında olduğunu dile getirerek 2022 yılı 3. dönem sonu itibarıyla 1 milyar 828 milyon 392 bin lira harcama yapıldığını aktardı.

Toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ve koordinasyon gerektiren hususların görüşülmesi ile sona erdi.