30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı 101. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Mardin’de de coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü etkinlikleri, Hükümet Konağında Çelenk Sunma Töreni ile başladı.

Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun’un ve akabinde 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Denen’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla gerçekleşen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılıp, şiirler okundu.

Kutlama Töreni’nin ardından Vali Tuncay Akkoyun’un ev sahipliğinde Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Fuaye Alanında Kabul Töreni gerçekleştirildi. Vali Tuncay Akkoyun, Kabul Töreni’ne katılan davetlilerin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ederek bir süre sohbet etti.

Etkinliklere, Vali Tuncay Akkoyun’un yanı sıra; 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Denen, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılı münasebetiyle Kızıltepe ilçesinde de Hükümet konağı bahçesinde Çelenk Sunma Töreni düzenlendi.

İlçe Kaymakam vekili Abdullah Demirdağ tarafından Atatürk anıtına çelenk kondu. Törene ilçe protokolünün yansıra kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, STK, Meslek odaları ve siyasi parti temsilcileri ile muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir