GGC’den Sarıkaya’ya Kınama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GGC’den Sarıkaya’ya Kınama

 

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti, Habertürk TV yorumcusu Muharrem Sarıkaya’nın, yaşadığı teknik sorunu çözmeye çalışan İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Ahmet Demir’e yönelik fiziki saldırıyı yayınladığı basın açıklaması ile kınadı.

 

GGC yönetim kurulu adına yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

Habertürk TV yorumcusu Muharrem Sarıkaya’nın, Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i canlı yayında konuk ettiği programda reji ile yaşadığı teknik sorunu çözmeye çalışan İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Ahmet Demir’e yönelik fiziki saldırı asla kabul edilemez.

 

Meslektaşlarımıza yönelik saldırıların son bulması için çabalarken, benzer şiddetin ‘gazeteci’ sıfatıyla ekranlarda yıllarca boy gösteren bir kişiden görmeyi şaşkınlık ve büyük üzüntüyle izledik. Genç meslektaşlarımıza örnek olması gereken Sarıkaya’nın sergilediği bu tutumu şiddetle kınıyoruz. Genç meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

Saldırıyı, camiamızın her alanında ter döken arkadaşlarımıza yapılmış sayıyor ve bunun ‘kamuoyuna yansıdığı’ için ‘kamuoyu önünde’ dilenen bir özürle geçiştirilmemesi gerektiğini bildirmek isteriz.

 

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir