5 İlçede 3 günlük elektrik kesintisi duyurusu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

5 İlçede 3 gün uygulanacak elektrik kesintisi duyurusu

 

Mardin’in Kızıltepe, Artuklu, Derik, Savur ve Mazıdağı ilçelerinde değişik gün ve saatlerde Cuma, Pazar ve Çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacağı açıklandı.

 

Mardin Valiliği, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Mardin il Müdürlüğü tarafından yapılacak kesintiler ile ilgili yaptığı duyuruda, Dicle EDAŞ tarafından yapılacak bakım onarım nedeniyle Perşembe günü Kızıltepe ve Derik ilçelerinin bazı kırsal Mahallerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

Yaşanacak elektrik kesintisinden etkilenecek mahalleler ve tarih ile saatleri şu şekilde.

DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. Sistem İşletme Yöneticiliği tarafından bildirilmiştir.

Duyuru-1

Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F16 Denktaş ve F17 Kanatlı fiderleri üzerinde bulunan trafolarda Özel Müşteriler birimi tarafınca yapılacak okuma-bakım çalışmaları nedeniyle söz konusu fiderlerde 10.06.2022 Cuma günü 09:00-11:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Derik İlçesinden; Adak, Ahmetli, Alibey, Denktaş, Doğancı, Kocatepe, kuyulu, Çataltepe ve Çağıl Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Duyuru-2

TEİAŞ ekipleri tarafınca 154 kV Mardin 2 Trafo Merkezinde Metal-Clad Hücre izalasyon çalışması yapılacaktır. Çalışmalardan dolayı güvenlik amaçlı Cuma günü 10.06.2022 tarihinde 09:00-12:00 saatleri arasında F4 Nur ve F3 Sultanköy fiderlerinde enerji kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda;

– Artuklu İlçesinden; Aran, Bağlıca, Elmabahçe, Eroğlu, Gürağaç, Nur, Sultanköy, Yayla, Yaylabaşı, Yüce, Özlüce, Nur Mahalleleri,

– Savur İlçesinden; Köprülü, Pınardere, Safa, Yeşilalan Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Duyuru-3

Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F12 Alakuş, F6 Taşlıca, F7 Konuklu ve F13 Ofis fiderleri üzerinde bulunan trafolarda Özel Müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak okuma-bakım çalışmaları nedeniyle 10.06.2022 Cuma günü 12:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Akdoğan, Alakuş, Arıklı, Atmaca, Büyükdere, Cantaşı, Demirkapı, Konuklu, Köprübaşı, Odaköy, Otluk, Taşlıca ve Çatalca Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Duyuru-4

Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F9 Harmantepe, F15 Bozhöyük ve F19 Konak fiderleri üzerinde bulunan trafolarda Özel Müşteriler birimi tarafınca yapılacak okuma-bakım çalışmaları nedeniyle aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde elektrik kesintisi olacaktır.

– 10.06.2022 Cuma günü 12:00-16:00 saatleri arasında;

Kızıltepe ilçesinden; Arıklı, Bozhöyük, Göllü, Karabent, Kaynarca, Kilimli ve Tatlıca.

Derik İlçesinden; Başaran, Konak Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

– 10.06.2022 Cuma günü 09:00-16:00 saatleri arasında ise Derik ilçesinden; Başaran, Bebudak Konak Kutluca, Yazıcık Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Duyuru-5

TEİAŞ ekipleri tarafınca 154 kV Mardin 2 Trafo Merkezinde Metal-Clad Hücre izalasyon çalışması yapılacaktır. Çalışmalardan dolayı güvenlik amaçlı Pazar günü 12.06.2022 tarihinde 08:00-13:00 saatleri arasında F1 Üniversite, F2 Akbağ, F4 Nur ve F3 Sultanköy fiderlerinde enerji kesintisi olacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Artuklu İlçesinden; Aran, Bağlıca, Elmabahçe, Eroğlu, Gürağaç, Nur, Sultanköy, Yayla, Yaylabaşı, Yaylacık, Yüce, Özlüce, Nur Mahalleleri.

– Savur İlçesinden: Köprülü, Pınardere, Safa, Yeşilalan Mahalleleri.

– Mazıdağı İlçesinden: Atlıca, Aykut, Aşağıocak, Bilge, Işıkkaya, Yukarıocak, Çankaya Mahallelerinde elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Duyuru-6

Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı fiderler üzerinde bulunan trafolarda Özel Müşteriler birimi tarafınca yapılacak okuma-bakım çalışmaları nedeniyle aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde elektrik kesintisi olacaktır.

15.06.2022 Çarşamba günü 09:00-16:00 saatleri arasında Kızıltepe ilçesinden; Arıklı, Bozhöyük, Göllü, Karabent, Kaynarca, Kilimli, Tatlıca ve Derik İlçesinden; Başaran, Konak, Atlı, Beşbudak, Kovalı, Kutluca, Yazıcık Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.