Kaymakamlık eğitim yardımı başvuruları başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaymakamlık eğitim yardımı başvuruları başladı

Kızıltepe Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kanalıyla yapılacak eğitim yardımları için başvurular başladı. Başvurular Ekim ayında sonuçlandırılacak.

İlçe Kaymakamlığı tarafından konuyla ilgili yapılan paylaşımda, 12.09.2022 Pazartesi günü itibariyle İlköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim düzeyinde okuyan öğrenciler için eğitim yardımları için başvuruların başlayacağı belirtilerek müracaatların e-devlet üzerinden de yapılabileceği açıklandı.

Kızıltepe Kaymakamlığı, Eylül ayında yapılacak başvuruların değerlendirilmesinin Ekim ayında tamamlanacağı belirtilerek şu duyuruya yer verildi;

“ SYDV de EĞITIM YARDIMLARI kapsamında yardım başvuruları 12.09.2022 Pazartesi günü itibariyle başvuru almaya başlanacaktır. Ayrıca e-devlet üzerinden de başvurular yapılabilmektedir. İlköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim düzeyinde okuyan öğrencilerimiz için başvuru yapabileceklerdir. Yardım başvuruları EYLUL ayının sonuna kadar (30.09.2022) alınacaktır. Başvuruların değerlendirilmesi ise EKIM ayındaki ilk vakıf toplantısında tamamlanacaktır.

Yükseköğretim düzeyindeki öğrenciler içinde öğrencinin kendisi, anne ya da babaya ait herhangi birinin kimlik fotokopisi ve 2022 Ağustos – Eylül ayına ait GUNCEL öğrenci belgesi yeterlidir. (e – devlet üzerinden alınan belge yeterlidir.) On lisans ve Lisans düzeyinde okuyan öğrenciler başvuruda bulunabilir.

NOT: Açık öğretim öğrencileri, lisansüstü öğrencileri ve %100 bursluluk hakkı olmayan özel okul öğrencileri başvuru yapamazlar.

NOT: Henüz başvuru yapmamış; ama OSYM yerleştirme belgesi olan öğrenciler de başvuru yapamaz. GUNCEL öğrenci belgesi olması GEREKMEKTEDIR.

İlköğretim (ilk ve ortaokul düzeyindeki öğrenciler) ve ortaöğretim (lise düzeyindeki öğrenciler) düzeyindeki öğrencilerin talepleri için sadece anne yada baba kimlik fotokopisi yeterli olacaktır. Vakıf sistemi üzerinden veriler alınabilecektir.

NOT : Öğrenci belgesine gerek yoktur.”

Günay A. Halıcı