Kızıltepe’de 83 bin öğrenci karne ve tatil heyecanını birlikte yaşadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de öğrenciler karne ve tatil heyecanını birlikte yaşadı

Mardin Kızıltepe ilçesinde 83 bin 153 öğrenci ilk dönem karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi ile birlikte Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu, öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.

Cumhuriyet ilkokulunda öğrencilere karne ile takdir ve teşekkür belgelerini ilçe milli eğitim müdürü Ahmet Bilen ile birlikte dağıtan Kaymakam Cıdıroğlu öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu, öğrencilerle sohbet ederek “Notlarınız her ne olursa olsun; azminizi ve umudunuzu kaybetmeyin” tavsiyesinde bulundu.

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında İlçe de 281 okulda 3 bin 780 Öğretmen nezaretinde eğitim-öğretim gören 6 bin 250 okul öncesi öğrencisi, 28 bin 683 ilkokul öğrencisi, 35 bin 537 Ortaokul öğrencisi ve 18 bin 308 ortaöğretim öğrencisi olmak üzere 83 bin 153 öğrenci birinci dönemin sona ermesiyle birlikte karnelerini alarak karne ve tatil heyecanını birlikte yaşadılar.

Mardin il genelinde 2022-2023 eğitim ve öğretim birinci döneminin sona ermesi ile birlikte toplam 246 bin 174 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu, yarıyıl tatili nedeniyle yaptığı açıklamada, “Sevgili öğrenciler; birinci dönem çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi alıyorsunuz. Gayretiniz, başarınız ve çalışmalarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Karne; eğitim-öğretim ortamlarında bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Notlar bazen yalnızca rakamlardan oluşmaktadır. Asıl olan sizlerin vatanınıza ve milletinize layık olacak kişiler olmak için sarf ettiğiniz çabalardır. Notlarınız her ne olursa olsun; azminizi ve umudunuzu kaybetmeyin. Gelecek sizlerin çalışmalarınızla şekillenecektir.

Yorucu bir yarı dönem geçiren, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum.Herkese iyi tatiller diliyorum.” Dedi.