Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyon Toplantısı Yapıldı

Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyon Toplantısı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Demirtaş’ın başkanlığında Valilik Dara Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Acil Çağrı Merkezi Müdürü Hülya Karaboğa, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, AFAD İl Müdürü Davut Esen, Orman İşletme Müdürü Siyamet Kaya ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Seydaoğlu ile diğer ilgililer katıldı.

Acil çağrı hizmetlerinin etkin, verimli ve hızlı bir şekilde sunulması, ilgili birimler arasındaki işbirliği ve koordinasyonun sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla düzenlenen toplantında Acil Çağrı Merkezi Müdürü Hülya Karaboğa, kurumun çalışmaları, personel durumu, teknik konular, çağrı istatistikleri, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

112 Acil Çağrı hattını gereksiz yere meşgul eden ve asılsız ihbarda bulunanlara yönelik cezai yaptırımların uygulandığı belirtilen toplantıda, Eylül ayı itibariyle toplam 687 bin 563 çağrının karşılandığını; bunların 126 bin 650 asıllı çağrı olduğu, 560 bin 913 tanesinin de asılsız çağrı olduğu, asılsız çağrıların oranının %81 olduğu kaydedildi.

Vali Demirtaş, vatandaşlara asılsız ihbarın yapılmaması konusunda çağrıda bulunarak;

“Asılsız çağrıların yapılmaması konusunda vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. Çünkü yapılan her asılsız çağrı yardıma ihtiyacı olan bir vatandaşımıza ulaşılmaması demektir. Asılsız çağrılar hem yardıma ihtiyaç duyan vatandaşa ulaşmayı engelliyor hem de sağlık, itfaiye ve güvenlik güçlerimizin işini zorlaştırıyor. Her asılsız çağrının bir canı tehlikeye attığı unutulmamalıdır.” dedi.

Toplantı, değerlendirmelerin yapılması ve gerçekleştirilen görüş alışverişinin ardından son buldu.

Günay A. Halıcı