Belediye ekiplerinin kar’la mücadelesi devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Belediyesi ekiplerinin kar’la mücadelesi devam ediyor

 

Kar yağışının dün şiddetini arttırmasıyla birlikte yollarda biriken karları temizleme çalışmalarını sürdüren Kızıltepe Belediyesi tüm personeliyle sahaya indi. Belediye ve bağlı kurumlar ilçe genelinde diğer tedbir ve sosyal çalışmalarına devam ediyor.

 

Mardin merkez ve ilçelerinde dün sabah başlayan ve akşam saatlerine kadar devam eden yoğun kar yağışıyla beraber her tarafı kaplayan kar’ı ana caddelerden temizleme çalışması başlatan Kızıltepe Belediyesi gündüz ve akşam çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının trafikte sorun yaşamaması adına dün yapılan tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını mesai dışında da sürdüren Belediye ekipleri, kar yağışının durmasıyla birlikte bu sabahtan itibaren başta Cumhuriyet Meydanı ve ana caddeler olmak üzere trafik akışını sağlamak ve vatandaşların rahat yürüyebilmesi için kar küreme ve temizleme çalışmaları devam ediyor.

 

Vatandaşların uzun süredir heyecanla beklediği kar yağışının olumsuz etkilerini en aza düşürmek amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında;

Kızıltepe Belediyesi: 39 araç ve 260 personel, İlçe Jandarma Komutanlığı: 6 araç 56 personel, İlçe Emniyet Müdürlüğü 6 araç ve 24 personel, Karayolları Şube Şefliği 6 araç 6 personel, SYDV 6 araç 23 personel, Dicle Elektrik Kurumu 9 araç 26 personel, İlçe Sağlık Müdürlüğü 5 ambulans 15 personel olmak üzere 77 Araç 410 Personel ile koordineli bir şekilde vatandaşın hizmetinde olduklarını belirten Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam da dünden beri çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor.

 

Kızıltepe Belediyesi şehir merkezinin dışında kırsal mahallelerde de yol açma çalışmalarını sürdürmekte. Belediye ekipleri aynı zamanda ihtiyaç sahibi 12 bin kişiye sıcak yemek desteği sürerken sokak hayvanları içim yem bırakma çalışmaları sürüyor.