Ahmet Türk, Büyükşehir için başvurusunu yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahmet Türk, Büyükşehir için başvurusunu yaptı

Eski Milletvekili ve Mardin Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Türk 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde bir kez daha Mardin Büyükşehir Belediye başkanlığı için DEM Parti’ye adalık başvurusunda bulundu.

Bir süredir Ankara’da olan ve DEM Parti ile adaylığı konusunda görüşmeler yürüttüğü öne sürülen Ahmet Türk’ün Mardin Büyükşehir Belediye başkanlığı için aday olmasının önünde yasal bir sorunun bulunmaması üzerine başvuru dosyasını bugün vekâleten avukatı Av. Erdal Kuzu tarafından DEM Partisi il seçim kurulu başkanlığına yapıldığı öğrenildi.

2014 yılında Mardin’in ilk büyükşehir belediye başkanı seçilen Ahmet Türk Resmi Gazete’de yayımlanan KHK ile 17 Kasım 2016’da yerine vali Mustafa Yaman kayyum olarak atanmış, Türk İçişleri Bakanlığı tarafından terör örgütüne destek verdiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırılmıştı. Bir süre tutuklu da kalan Ahmet Türk, daha sonra serbest bırakılmıştı.

2019 yerel seçimlerinde bir kez daha Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Türk bir kez daha aynı gerekçe ile yerine yine vali Mustafa Yaman atanmıştı. 

DEM Parti’de aday adaylığı başvuru süresi bugün sona ediyor.

 

Yorumlar kapalı.