AK Parti Mardin İl Başkanı Açıklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Mardin İl Başkanı Açıklandı

AK Parti Mardin il başkanlığı genel merkez tarafından atama yapıldı. İl başkanlığı görevine Vahap Alma atandı.

Ak Parti il başkanı Faruk Kılıç’ın milletvekili aday adayı olmak üzere istifa etmesiyle boşalan il başkanlığına genel merkez tarafından atama yapıldı. Geçtiğimiz hafta yapılan AK Parti Mardin İl Başkanlığı Temayül yoklamasının ardından mülakata için Genel merkeze çağrılan dört isimden biri olan il başkan vekili Vahap Alma il başkanlığı görevine atandı.

İl başkanlığı için resmi başvuruda bulunana adaylar için yapılan temayül yoklamasına katılan isimlerin adaylardan Ankara’ya davet edilen AK Parti Mardin İl Başkan Vekili Vahap Alma, İl Başkan Yardımcıları Ahmet Özkan, Önder Duyan ve Orhan Çeçen ile Nezir Yıldız, Ankara’da AK parti Genel Merkezi’nde yüz yüze yapılan mülakatların ardından AK Parti Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Erkan Kandemir ile bir araya geldikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıktı.

Yapılan değerlendirmelerin ardından yeni dönem Mardin il başkanlığı için AK Parti Genel Başkanı –ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından mülakat için davet edilen isimler arasından AK Parti Mardin İl Başkanlığına Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Vahap Alma’nın atandığı öğrenildi.

Atamayla ilgili AK Parti Teşkilat Başkanlığı, “Genel Başkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan‘ın tensipleri ile Mardin İl Başkanlığına Sn. Vahap Alma atanmıştır. Bugüne kadar göstermiş olduğu özverili çalışma ve gayretlerinden dolayı Sn. Faruk Kılıç’a teşekkür ediyor, yeni görevlendirilen il başkanımıza başarılar diliyoruz.” bilgisini paylaştı.

AK Parti Mardin İl Başkan Vekili Vahap Alma ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle AK Parti Mardin İl Başkanlığı görevi tarafıma tevdi edildi. Bu süreçte başta Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir, Bölge Koordinatörümüz Sayın Abdullah Ağralı, İl Koordinatörümüz Sayın Ziver Özdemir, MKYK Üyelerimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, Kadın ve Gençlik Kollarımız, İlçe Başkanlarımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve önceki dönem İl Başkanımız Sayın Faruk Kılıç olmak üzere desteğini, dualarını esirgemeyen tüm teşkilat mensuplarımıza ve değerli hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” açıklamasına yer verdi.

AK Parti Mardin İl Başkanlığı için Abdullah Tekin, Abdurahman Dağ, Ahmet Özkan, Ali Osman Tutlal, Çelebi Araz, Mahsum Aydın, Malik Özkan, Mehmet Kamil Mungan, Mehmet Kaya, Mehmet Mahsun Işık, Nezir Yıldız, Olcay Sekizkardeş, Orhan Çeçen, Önder Duyan, Şeyhmus Sayat ve Vahap Alma başvuruda bulunmuşlardı.

Vahap Alma kimdir?

1980 Midyat doğumlu olan Vahap Alma, ilk, orta ve lise eğitimini Midyat ilçesinde tamamladı. Alma, lisans eğitimini Mardin Artuklu Üniversitesi Arkeoloji bölümünde tamamladı. Ayrıca yıllarca diş teknisyenliği yaptı.

İş adamı olan Alma, siyaset ve sivil toplum kuruluşlarının da aktif olarak görev aldı ve iki dönemdir AK Parti il yönetiminde görev yapmakta.

2014 ve 2022 yılları arasında MÜSİAD Mardin Yönetim Kurulu Üyeliği ve bir dönem Teşkilat Başkanlığı yapan Alma, Siyaset hayatına 2001 yılında, İlçe Kurucu Üyesi olarak başladı.

Alma daha sonra İlçe Sekreterliği ve İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak devam etti.