AK Parti’de aday adaylığı başvuruları başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti’de aday adaylığına başvuranların listesi

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde Ak Partiden milletvekili adayı olmak için aday adayı başvuruları başladı.

28. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde Milletvekili olmak için aday adayı başvuruları başladı. 13 Mart tarihinde başlayan ve 22 Mart’ta sona erecek başvurularda Ak Partide Mardin’den 20 ismin başvurduğu belirtildi.

Mardin Milletvekili aday adaylığı için geçtiğimiz günlerde Ak Parti Mardin il başkanlığı görevinden istifa eden Faruk Kılıç, AK Parti 5. Dönem İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve Ak parti Kızıltepe eski illçe başkanı Abdurrahman Dağ’ın da aralarında olduğu 20 aday resmi başvurularını İl Başkanı Vahap Alma’ya teslim etttiler.

Mardin Milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunan Mehmet Ali Dündar yaptığı paylaşımda, “Değerli hemşehrilerim 28 dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için Allah’ın izniyle Mardin’imizi Gazi Meclisimizde temsil etmek için aday adaylığı başvurumuzu Ak Parti Mardin İl Başkanlığımıza yaptık. Dua ve desteklerinizi bekler,saygılar sunarım.” açıklamasında bulundu.

Mardin Milletvekili aday adaylığı için başvuran Faruk Kılıç ise, “28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde AK Parti Mardin Milletvekili Aday Adaylığı için başvurumuzu yaptık. Rabbim hayırlara vesile kılsın.” ifadelerine yer verdi.

MARDİN’DE RESMİ BAŞVURU YAPAN İSİMLER

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28. Milletvekili genel seçimlerinde Ak Partiden milletvekili adayı olmak için Şimdiye kadar AK Parti’ye Meysu Gökçen Çağır, Abdurrahman Dağ, Ahmet Cengiz, İsmail Aslan, Mehmet Dursun, Hüsnü Yertüm, Mahmut Acay, Faruk Kılıç ve Mehmet Ali Dündar başta olmak üzere 20 aday adayının resmi başvuruda bulunduğu belirlendi.

ALINAN ÜCRET AFAD’A BAĞIŞLANACAK

AK Parti, 14 Mayıs’ta yapılacak aday adaylık başvuruları 13 Mart’ta başlayıp ve 22 Mart’ta sona erecek. Milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunacak erkek adaylardan 20 bin lira, kadın ve genç adaylardan 10 bin lira, engelli adaylardan ise 5 bin lira başvuru ücreti belirlenmişti. Ak Partide başvuru yapacak aday adaylarının belirlenen asgari tutarı AFAD’ın deprem yardım hesaplarına bağış olarak yatırması kararı alınmıştı.