AK Parti’nin “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” Mardin’de gerçekleştirildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti heyeti  “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” çalışmaları için Mardin’de

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, beraberinde AK Parti’li 10 milletvekili ve MKYK üyeleriyle “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programı kapsamında AK Parti Mardin İl Başkanlığınca düzenlenen etkinliklere katıldılar.

Ak Parti Mardin İl Başkanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programında konuşan Leyla Şahin Usta, Genel Merkez Teşkilat Başkanlıklarının 81 ilde başlattığı çalışma kapsamında Mardin’de bulunduklarını söyledi.

 

Programa, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar, İbrahim Halil Yıldız, Zemzem Gülender Açanal, Halil Özcan, Mehmet Ali Cevheri, Diyarbakır milletvekilleri Ebubekir Bal ile Oya Eronat, Şırnak Milletvekili Rızgin Birlik, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, AK Parti MKYK üyeleri Alaattin Parlak, Orhan Miroğlu ve Cüneyt Yüksel ile partililer katıldı.

Usta yaptığı konuşmada, AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana sahada bulunduklarını, milletin desteğiyle 20 yıldır iktidarda olan güçlü bir parti olduklarını belirterek saha çalışmalarına güç vermek, birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla günübirlik yoğun çalışmalara başladıklarını söyledi.

“Hedefimiz sadece 2023 değil 2053 ve 2071″

Sıkılmadık el, girilmedik gönül ve çalınmadık kapı bırakılmamasını hedeflediklerini açıklayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, “Biz milletimizin gücüyle elhamdülillah bugüne kadar ayakta durduk. Birilerinin vesayet odaklarından, farklı güçlerden aldıkları gücü hiçbir zaman arkamıza almadık. Biz hep yanımızda, arkamızda, sağımızda ve solumuzda milletimizin gücüyle yola çıktık. Yine aynı milletimizin gücüyle devam etmek niyetindeyiz. Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071 diyoruz. Sadece 2023 demiyoruz. 2023 Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. yüzyılının başladığı önemli bir tarih. Bu tarih hepimiz için büyük bir anlam ifade ediyor. Bu tarih, dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ın aslında dünyaya vermiş olduğu mesajın, ne kadar güçlü devam edeceğinin ölçüleceği bir tarih olacak.

Bu ülkede hizmet ve eser siyaseti üretenlerin her zaman kazanır, sadece laf, yalan ve algılarla iş yapmaya çalışan veya siyaset yapmaya çalışanların her zaman kaybetmeye mahkumdur.

Tarihte milletin, Türkiye’ye hizmet eden, yenilik, demokrasi, özgürlük, birlik, beraberlik ve kardeşlik getirenleri başının tacı ettiğini görüyoruz.”

“Elhamdülillah 20 yılda Türkiye’ye yeni bir Türkiye kazandırdık”

20 yılda Türkiye’ye yeni bir Türkiye kazandırdıkları, 100 yılda yapılmayan işlerin hepsini 20 yıla sığdırmaya çalıştıklarını ve elimizden gelenin en iyisini yaptıklarını belirterek bundan sonra da yapmaya çalışacaklarını söyleyen Usta, “Elbette ki tamamlayamadığımız, eksikliklerimiz olabilir. Bunları da yine tamamlayacak olan AK Parti’dir, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu ülkeye tek bir eser dahi bırakmadan, sadece kavga ve gürültüyle bizi bölmeye çalışanlar, yeri geldi sağcı solcu, yeri geldi Türk Kürt, yeri geldi başörtülü başı açık ve yeri geldi laik olan ile olmayan diyerek bizi bölmeye çalıştılar. Ama bu oyunlara gelmedik çok şükür. Bu oyunların tam tersine hepimiz daha da güçlendik, birlik ve beraberliğimizi artırdık.

İnsanları ayırt etmeden vatandaşların dini, dili, ırkı, cinsiyeti, etnik kökeni ne olursa olsun ayrım yapmaksızın insana yakışır bir yaşam hakkı sunmak, insana hizmet etmek görevimizdir.”

Usta şöyle devam etti; “Birilerinin kendilerini algı operasyonlarıyla, yalanlarla güçlüymüş gibi göstermelerine kesinlikle inanmayacağız, aldanmayacağız. Tam tersine güçlü olan her zaman hakikattir, doğrudur. Yalanlar eninde sonunda ortaya çıkar ve o yalanlar tarihe not olarak kalır. Karşımızdakilerin bize alternatif olarak sunduğu tek şey kaos, kavga, ayrışmak ve eski Türkiye hayalleridir. Eski Türkiye’ye döndürmeye çalışanların vadettiği tek şey maalesef kavga ve kaostan başka bir şey değildir. İzliyoruz, 6’lı bir masa var, yanında artıları da var tabi gözükmese de ama kendi içerisinde bile bir araya gelip, konuşup konuşup dağılıp tek bir adaylarını bile belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye bir fayda çıkmayacaktır. Çıksa çıksa ancak kaos ve kavga çıkacaktır. Biz bunu görüyoruz. Bugün bir şey söylüyorlar, yarın başka bir şey söylüyorlar.

Bu ülkedeki demokratikleşmeyi, özgürlüğü, refahı, birliği, beraberliği, kardeşliği kolay kolay elde etmedik, bu uğurda çok bedeller ödendi, bu huzuru ve barışı bozmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz.

Bu verimli toprakları yeri geldi yaşanmaz hale getirerek insanları kavga ve savaş içerisine sürükleyerek bu ülkeyi bölmeye çalışanlara asla ve asla yeniden fırsat vermeyeceğiz. Buna milletimiz de fırsat vermeyecektir. Kimse bugünden daha kötüye gitmeyi istemeyecektir. Bizim karşımızdakilerin vadettiği sadece ve sadece eski Türkiye iken kimsenin eski Türkiye’ye dönmek istemediğini çok iyi biliyoruz. Tam tersine herkes daha iyisini istiyor ve daha iyisinin olması için çalışan, üreten ve hizmet eden bir anlayışı görmek istiyor.”

Amaçlarının bu millete hizmet etmek olduğunu, Türkiye’yi hedefledikleri 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarına taşımak olduğunu aktaran Usta, bu kararlılıklarından bir adım dahi geri adım atmadıklarını sözlerine ekledi.

“2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” çalışmaları kapsamında Mardin’de düzenlenen proğramda AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç da bir konuşma yaparak çalışmaları ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Konuşmaların ardından Milletvekillerinden oluşan ile teşkilat üyeleri ilçelerde çeşitli temas ve toplantılar gerçekleştirdiler. AK Parti MKYK üyesi Alaattin Parlak, Kızıltepe ilçe başkanlığında düzenlenen toplantılara katıldı. Parlak, İlçe başkanı Bülent Şahin ile birlikte muhtarlar ile de bir toplantı gerçekleştirdi.