Akar’dan Kızıltepe’ye araç istasyon kurulması talebi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akar’dan Kızıltepe’ye araç istasyon kurulması talebi

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, Mardin’de yaşanan Araç muayene istasyonundaki yoğunluk nedeniyle Kızıltepe’ye ise yeni bir araç istasyon kurulması talebinde bulundu.

İYİ Parti İl Başkanı Akar, Mardin’de sık sık şikayetlere konu olan Araç muayene istasyonunun sorununu gündeme getirerek Artuklu’daki istasyonda kapasite artırımı ve Kızıltepe’ye ise yeni bir araç istasyon kurulması talebinde bulundu.

Akar, Mardin’de araç yoğunluğu sayısı göz önünde bulundurulduğunda en fazla araç yoğunluğu olan Kızıltepe’de Araç Muayene İstasyonunun bulunmamasının büyük bir eksiklik olduğunu belirterek Artuklu ilçesinde bulunan Araç Muayene istasyonunun ise 3 perondan 5 perona çıkarılmasını ve Kızıltepe’ye yeni bir araç istasyon kurulması talebinde gerektiğini savundu. 

Araç Muayene istasyonundaki kalabalığı yerinde inceleyen İYİ Parti Mardin il Başkanı Süleyman Akar yaptığı açıklamada,  “Mardin Artuklu ilçesinde  bulunan Araç Muayene istasyonu 3 perondan oluşmakta ve yetersiz kalmaktadır. Artuklu ve Kızıltepe ilçelerimizdeki araçların taleplerini karşılayamaz durumda tarih ve saati belli olan araçlar muayene istasyonunda çok uzun zaman kalmakta sürücüler ve araç sahipleri bu durumdan oldukça şikâyetçi durumdalar.

Kızıltepe ilçesine araç muayene istasyonu kurulması ve Artuklu ilçesinde bulunan 3 perondan oluşan Muayene istasyonuna  en az 2 peron  ilavesi yapılarak mevcut kapasite ayrıca artırılmalıdır.” dedi.