Artuklu Belediye Başkanlığına Tatlıdede seçildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Artuklu Belediye Başkanlığına Tatlıdede seçildi

 

Artuklu Belediye Başkanlığı görevinden İstifa eden Abdulkadir Tutaşı’nın yerine AK Parti grubunun adayı meclis üyesi Mehmet Tatlıdede belediye başkanı olarak seçildi.

 

Mardin merkez Artuklu ilçe Belediye başkanı AK Partili Abdülkadir Tutaşı’nın sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıklamasının ardından Artuklu belediye meclisi tarafından yapılan seçimde yeni belediye başkanı Mehmet Tatlıdede oldu.

Artuklu ilçe Belediye başkanlığı için AK Parti Mehmet Tatlıdede’yi HDP ise Medine Aksoy’u aday gösterdiği seçimde Medine Aksoy 10 oy alırken bağımsız 1 üyenin oyunu da alan Mehmet Tatlıdede 21 oy ile yeni belediye başkanı olarak seçildi.

 

2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Mardin Artuklu Belediye Başkan seçilen Abdülkadir Tutaşı 26 Temmuz tarihinde kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Abdülkadir Tutaşı’nın istifasının ardından boşalan belediye başkanlığı koltuğuna Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Zeynel Abidin Toparlı geçici başkan olarak atanmıştı.

Artuklu Belediye Meclisi’nde Ak Partiden 20,  HDP’den 10 ve 1 bağımsız üye olmak üzere 31 üyeli belediye meclisi üyesi bulunmakta.

 

Mehmet Tatlıdede Kimdir?

Artuklu Belediye Başkanlığı görevine seçilen Mehmet Tatlıdede 1964 Mardin Artuklu doğumludur.

ilk orta ve lise eğitimini Artuklu ilçesinde yapan Mehmet Tatlıdede, 2019 seçiminde Ak Parti’den belediye meclis üyesi seçildi.

Mütehhitlik yapan Mehmet Tatlıdede bir dönem Doğru Yol Partisi’nden belediye meclis üyeliğini görevini de de bulunmuştu.

Mehmet Tatlıdede, evli ve üç çocuk babasıdır.