Aşar: Tek hedefimiz profesyonel lig

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aşar: Tek hedefimiz profesyonel lig

Mardin 1969 Spor Kulüp Başkanı Aşar, Mardin’in tek hedefinin 3.lige çıkması olduğunu belirterek Seçime kadar Mardin’e tesis ve stadyum kazandırılması gerektiğini  söyledi.

Mardin 1969 Spor Kulüp Başkanı Rıdvan Aşar ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Erganispor maçı öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Aşar, Seçim sürecine girildiği bir dönemde Mardin’e tesis ve modern bir stadyumun kazandırılması için her kesimin üstüne düşeni yapması ve çaba sarf etmesi gerektiğini söyledi.

Basın mensuplarıyla kulüp binasında yapılan toplantıya Kulüp Başkanı Rıdvan Aşar, Başkan Yardımcısı Rıdvan Aktürk, Sayman Necmeddin Nas ve Teknik Direktör Cevdet Uzunköprü katıldı. Rıdvan Aşar, yönetime geldikleri günden beri Mardin 1969 Spor menfaatleri doğrultusunda gecelerini gündüzlerine kattıklarını söyledi. İş adamlarıyla, taraftarıyla, siyasetçileriyle, bürokratlar ile takıma sahip çıkılması gerektiğini belirten Aşar, güçlü bir lobiyle her platformda takıma sahip çıkılması gerektiğini aktardı.

Ligin ilk devresini de değerlendiren Aşar, ilk devrede hakem hataları yüzünden istedikleri sonuçlar alınmamasına rağmen ligi iyi bir yerde kapatacaklarını vurguladı. Aşar, Mardin 1969 Spor’un hakkının profesyonel lig olduğunu kaydetti. Başkan Aşar, şehir olarak kenetlenerek bunu başaracaklarına inancının tam olduğunu söyledi.

Kurumsallaşmak için stadyum ve tesisin olması gerektiğini anlatan Rıdvan Aşar, “Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumu 1970’li yıllarda hizmet veren bir stadyumdu. Artık birçok şehirde yeni ve modern stadyumlar ve spor kompleksleri yapıldı. Biz de kalıcı başarılar yakalamak, daha çok gencimizi spora kazandırmak, Mardin 1969 Spor’umuzu profesyonel liglere çıkartmak istiyorsak acilen tesisleşmeye gitmeliyiz. Acilen bakanlık tarafından stadyumunun ve tesisimizin yapılması gerekiyor. Buradan milletvekillerine sesleniyorum; Biz bu stadyum ve tesisi seçime kadar kazandırmalıyız. Aksi takdirde seçimden sonra stadyum ve tesis yapılamaz. Maalesef yeni stadı olmayan, spor kompleksi, tesisi olmayan tek büyükşehir Mardin’dir. Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır gibi komşu illerimize bakıyoruz buralarda tesis ve stadyumlara bakıyoruz bizim ne eksiğimiz var bu şehirlerden. İş adamlarımızla birlikte en büyük desteği Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’tan destek görüyoruz ancak bu yeterli değil hem maddi hem manevi destekle aşamayacağımız engel kalmaz. Güçlü bir lobiyle şehrimize bunları kazandırmalıyız.” diye konuştu.

Basın mensuplarından da destek beklediklerini vurgulayan Aşar, “Mardin 1969 Spor’un sesi olmanızı istiyoruz. Her maçımızda basın mensuplarımız da sahada olduğu zaman hakemler daha adil kararlar verecektir. Çünkü basının olduğu yerde her şey kayıt altına alınıyor. Basının olduğu yerde hakemler sahada istediği gibi keyfi kararlar vermeye çekinir.” şeklinde konuştu.

Toplantıda konuşan Başkan Yardımcısı Rıdvan Aktürk ve Sayman Necmeddin Nas da takıma güvendiklerini ve profesyonel lige çıkmak için tüm şartların mevcut olduğunu belirterek kapılarının her zaman basın mensuplarına açık olduğunu söyleyerek, birlikte Mardin 1969 Spor’u üst liglere taşımak için çalıştıklarını söylediler.

Mardin 1969 Spor Teknik Direktör Cevdet Uzunköprü de yaptığı açıklamada, takımında bulunan futbolcularına güvendiğini ve profesyonel ligde mücadele etmek için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Toplantı yapılan soru ve cevaplardan sonra son buldu.