Aydoğan: Bölgede bin 310 lojistik firması var

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

UND Yönetim Kurulu Üyesi Aydoğan: Bölgede bin 310 lojistik firması var

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Tahir Aydoğan, her bir nakliye firmasının  birer fabrika gibi çalıştığını, Mardin’de yaklaşık 600 olmak üzere bölgede 1320 nakliye firması olduğunu söyledi.

Lojistik sektörünün ekonomideki ağırlığı artarken ticarete verdiği destek de daha önemli hale geliyor. Nakliyeciler de ticaret yüklerini taşırken birçok sıkıntıyla da mücadele ediyor. Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Tahir Aydoğan, da geçtiğimiz aylarda nakliyecilerin bu sorunlarını anlatmak ve taleplerini iletmek için Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile paylaşmıştı.

Sektörün ülke ekonomisine katkısının çok olduğunu vurgulayan Aydoğan, Mardin bölgesinde faaliyet gösteren 1320 firmanın olduğunu söyledi.  Aydoğan, “Nakliye sektörü sayesinde ülke ekonomisine büyük döviz getirisi sağlanıyor. Mardin tam bir lojistik merkezi haline geliyor. Mersin, İran, Irak ve Suriye’ye yakınlığıyla çok sayıda lojistik firmasına sahip Mardin’imizde ana geçim kaynağını nakliye sektörü oluşturuyor. Bölgede 34 bin 937 tır bulunuyor. Bölgede 1320 lojistik firması bulunuyor. Bunlardan yaklaşık 600 tanesi sadece Mardin’de bulunuyor” diye konuştu.

Aydoğan, bölge halkının can damarı olan sınır ticaretinin geliştirilmesi için çalıştıklarını belirtti.