Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları il finali yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları il finali yapıldı

Mardinʹde lise öğrencileri arasında düzenlenen Aziz Sancar Bilim Olimpiyatlarıʹnın il finali yapıldı.
 

Nobel Kimya Ödülüʹne layık görülen Mardinli Profesör Doktor Aziz Sancarʹın başarısını ifade etmek ve bu tür başarılarla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla organize edilen Aziz Sancar Bilim Olimpiyatlarıʹnın il finali yapıldı.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından hazırlanan ˮHedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım Projesiˮ kapsamında düzenlenen 3’üncü Geleneksel Liseler Arası Aziz Sancar Bilim Olimpiyatlarıʹnın il finali Artuklu Aziz Sancar Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Finale; Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenci katıldı. İl finaline 3ʹer gruplar halinde 10 ilçeden lise öğrencileri katıldı.

Büyük çekişmeye sahne olan il finalinde Midyat Anadolu Lisesi birinci, Kızıltepe Anadolu Lisesi ikinci ve Mardin Fen Lisesi üçüncü oldu.

Geleceğin Aziz Sancar’larının yarıştığı olimpiyatlar sonunda, Milli Eğitim Müdürü Sarı dereceye giren öğrencilere madalyalarını verdi.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, “Azmin ve çalışmanın insanları nerelere getirebileceğini gösteren, dünyaya nasıl imza atılabileceğini bize kanıtlamış Aziz Sancar adına düzenlenen ve bu yıl 3’üncüsünü düzenleyerek ʹGelenekselʹ hale getirdiğimiz bu yarışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” (M. Salih Keskin – İLKHA)