Bakan Işıkhan Mardin ve Diyarbakır’da taziye ziyaretinde bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Işıkhan Mardin ve Diyarbakır’da taziye ziyaretinde bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Diyarbakır ve Mardin’de meydana gelen yangın sebebiyle bölgede incelemelerde ve taziye ziyaretinde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Mardin Valisi Tuncay Akkoyun ile birlikte Mazıdağı İlçesine bağlı Yücebağ Mahallesindeki yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın taziyesine katılarak ailelerine başsağlığı dileklerinde bulundular.

Taziye ziyaretinde Bakan Işıkhan ve Vali Akkoyun’a; Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Vali Yardımcısı Muhammed Taha Canpolat, Mazıdağı Kaymakamı Mustafa Görmüş, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma ve Kamu Kurum ve Kuruluşları Amirleri eşlik etti.

Bakanı Işıkhan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,  “Baba ocağım Mardin’in Mazıdağı ilçesinde yaşanan elim yangının ardından hemşehrilerimizi ziyaret ederek acılarını paylaştık.

Vatandaşlarımızın yaralarını hep birlikte saracağız. Bölgeye ivedilikle gerekli müdahaleleri yapan kurumlarımıza ve ekiplerimize çabaları için teşekkür ediyorum. Rabbim ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın, milletimizi her türlü afetten korusun. Yangından etkilenen kardeşlerimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.” açıklamasına yer verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan Mardin ziyaretinden önce Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Yazçiçeği Köyü ve Köksalan Köyü’nde yangından etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak vatandaşlara Başsağlığında bulundu. Bakan Işıkhan ziyaret ile ilgili olarak  “Devletimiz ilgili kurum ve kuruluşlarıyla bölgede yaraları hızla sarmaya devam ediyor. Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. hemşehrilerimizin yanındayız.” Dedi.