Bakan Koca Kızıltepe Devlet Hastanesi ek inşaatında incelemede bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Koca Kızıltepe Devlet Hastanesi ek hizmet binası inşaatında incelemede bulundu

Mardin’de gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kızıltepe Devlet Hastanesi yerleşkesine yapılan 110 yataklı ek hizmet binası inşaatında incelemelerde bulundu.

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Mardin’e gelen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, ilk ziyaret ve incelemesini Kızıltepe Devlet Hastanesi yerleşkesine yapılan 110 yataklı ek binanın inşaatına gerçekleştirdi.

Havalimanından gelirken yol üzerinde Kızıltepe Devlet Hastanesi ek hizmet binası inşaatında incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, burada yetkililerden inşaat ve hastane hakkında bilgi aldı. Bakan Koca’ya Mardin Valisi Tuncay Akkoyun ve AK Parti Mardin Milletvekilleri Faruk Kılıç ile Muhammed Adak ile İl sağlık müdürü Saffet Yavuz ve Hastane baştabibi Serdar Kalkan da eşlik etti. Koca Kızıltepe ziyaretinin ardından Artuklu ilçesine geçti.

Bakan Koca konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise, “750 yataklı Mardin Şehir Hastanemizi en kısa sürede hizmete almak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yine 110 yataklı Kızıltepe Devlet Hastanemizi, Nusaybin ve Midyat Ağız Diş Sağlığı Merkezlerimizi en kısa sürede Mardinli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu sağlık tesislerimiz de hizmete girdiğinde, Mardinlileri, bugünün değil, geleceğin sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak bir sağlık alt yapısına kavuşturmuş olacağız. “ dedi.