Başak FM Radyosu 4 yaşında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başak FM Radyosu 4 yaşında

Kızıltepe Kaymakamlığı bünyesinde kurulan ve TRT’nin de destek verdiği Başak FM Radyosu kuruluşunun 4. yılını kutluyor.

Mardin Kızıltepe ilçesinde 97.7 frekansıyla 4 yıl önce yayın hayatına başlayan Başak FM Radyosu’nun bölgede yaptığı kaliteli ve çok dilli yayınları ile ilgi görüyor.

Genel yayın yönetmenliğini eğitimci Nur Patır’ın yaptığı Başak FM Radyosunda gönüllülerden oluşan 6 öğretmen, 3 öğrenci ve teknik yönetmen ile bir birinden farklı yayınlar yaparak dinleyicilerinin beğenisini kazırken geniş bir kitle radyo yayınların takip ederek canlı yayınlara konuk oluytor.

Başarılı bir yayın hayatı sürdüren Kızıltepe Başak FM radyo ekibi, 24-28 Ocak tarihleri arasında İller İdaresi Genel Müdürlüğünce Ankara’da düzenlenecek olan ve Ağrı, Hakkâri, Şanlıurfa, Şırnak, Muş ve Van radyolarından katılacak 37 radyo gönüllüsü ile birlikte Genç Mikrofonları Projesi kapsamında verilecek eğitime katılacaklar.

Mardin Kızıltepe ilçesinde 4 yıl önce 97.7 frekansından yayın hayatına başlayan Başak FM Radyosu’nun ilk konukları arasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yer alırken çeşitli branşlarda çok sayıda kişi radyoya konuk olarak dinleyicilere faydalı bilgiler paylaştı.