Bereketli ve Feyizli Gecede Buluşalım

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BEREKETLİ VE FEYİZLİ GECEDE BULUŞALIM

Cenâb-ı Allah’a derin bir içtenlikle yöneleceğimiz bu güzel, bereketli ve feyizli gecede dualarda buluşalım.

Bu güzel gecede Cenâb-ı Hâk’ın inayeti ve lütfuyla yeni bir kandili daha idrak etmenin huzuruyla beraber mutluluğu yaşayacağız. Berât Gecesi, diğer mübarek gecelerimiz gibi günlük ile gündelik hayatlarımızın akışları içerisinde bizlere varlığımızı tekrardan gözden geçirmemizi, muhasebe etmemizi ve tefekkür etme imkanlarını kazandıran fırsatlar olarak değerlendirebiliriz.

Bizler bu mübarek günler sayesinde zaman zaman ihmal ettiğimiz kulluk görevlerimizin farkına varmakla birlikte, kendimize bedenimize ve aklımıza çekici düzen vermekle, Yüce Allah’la olan ilişkilerimizi yeniden tanzim etme fırsatını da bulabilmekteyiz.

Cenâb-ı Allah’a derin bir içtenlikle yöneleceğimiz bu güzel, bereketli ve feyizli gecede dualarda buluşmak adına güzel bir dua ile ellerimizi semaya açalım:

Amin…

Ey, kullarını sayısız lütufla beraber ihsanlarda bulunan, onların hiçbirinin karşılığına ihtiyacı olmayan Rabb’im!

Celal ve Kerem sahibi Rabb’im!

Bizler âciz kullarına kendinden sonsuz nimetleri ve imkanları sürekli olarak bahşeden Sensin! Senden başka ilah yok! Sen ki; sana sığınıp yalvaranlara daima yardım edensin! Senden utanıp, senden korkanların güvenmekle beraber sığınacak yegâne merci her zaman olduğu gibi yine Sensin!

Ya Rabb’ul Âlemin, nezdindeki kitabında Levh-i Mahfûz’da (Tüm nesne ve olaylara ilişkin ilahî ilim ve takdirin kayıtlı bulunduğu kitap-Kader Kitabı) şayet bizleri kötü, mahrum, ilâhi rahmetinden kovulmuş, fakir insanlar olarak yazmış iseniz fazlınla bu kötü kaderimizi; âsî, mahrum, ilâhî huzurundan kovulmuş, darlık içinde hayatlarını geçirmeye mahkum fakir insanlar oluşuna ait yazgımızı siliver Allah’ım! Bizleri, senin nezdindeki ana kitapta salih kullarından, iyilerden, iyilik yapanlardan, rızkı bol, hâyırlı işlerin tümünde yarışmaktan çekinmeyen, zengin ve muvaffak olan kullarından olarak yazıver.

Ya Rabb’ul Âlemin, Sözün haktır!

Nebiyy-i Zişan’ın (Şan Sahibi Nebî; Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)) lisanı üzere gönderdiğin mukaddes Kitabında (Kur’an-ı Kerim) şöyle buyurdun:

“Allah dilediğini siler. (Dilediğini) sabit kılar. Bütün kitapların aslı O’nun yanındadır.” (Ra’d Sûresi,39)

Ya İlahî!

“Her hikmetli iş nezdimizde bir emir ile o zaman ayrılır.” (Duha,4) buyurduğun mükerrem Şaban ayının bu mübarek gecesinde en büyük tecellin ile; bizlerin bilip de bilmediği, Senin bildiğin belaları ve musibetleri bizlerin, İslam Âleminin ve tüm insanlığın üzerinden kaldırmanı diliyoruz. Şüphesiz ki; Sen, sonsuz güç ve kudret sahibisin! Lütuf ve ihsanı bol olan kudret sahibisin!

Ya Rabb’ul Âlemin, Sözün haktır!

Seyyidimiz, Nebiyy-i Zişan’a (Şan Sahibi Nebî; Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)) âline, ashabına, evlâdına, ezvâc-ı tâhirâtına salât u selâm eyle!

Dualarımızı Habibin hürmetine kabul eyle!

Amin…

Mehmet KIZILKAYA