TERSLİK VAR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TERSLİK VAR

Bilinenlerin toplamı eşittir bilinmeyenler , yani sıfıra sıfır elde var sıfır!

Durum şunu gösteriyor ki aslında bile bile, göre göre yarısını sindirerek, yarısını da olduğu gibi yutuyoruz hem de can çekişe çekişe ..

Yani olan şu; Biz ne yapıyorsak kendimize yapıyoruz. Eskiler din için ‘’Her koyun kendi bacağından asılır.’’ Sözünün çok günah olduğunu söylerlerdi. Belki de öyledir çünkü bir Müslüman sadece kendisini düşünüp bencil davranmamalı. Peki.

‘’Bana dokunmayan yılan bin yaşasın.’’ Sözü için ne demişler acaba? Bunu da bilmiyoruz ama aslında biliyoruz yani iki sözde aynı anlamı taşıyor. Farklı hiçbir yanı yok neredeyse, hatta evet yani hiç yok. Sonuçta yılan bizi ısırmazsa belki bir çocuğu ısıracak, belki de kendini savunamayan birini ısıracak o yüzden fırsat varken ezmeyelim mi yani yılanın başını?

İşte; dokunduğumuz yeri acıttık, dokunamadığımı; sevmediğimizi, sevdiğimizi; dostumuzu, düşmanımızı… biz her şeyin canını yaktık. Hepimiz kavanozlarda kırık kalpler biriktirerek koleksiyon rekoruna gittik sanırım. Yani böyle bir şey olsa gerek yoksa bunca kalp kırıklığı ne işimize yarayacak ki. Bozdurduk ama kullanamıyoruz işe karşılığı ‘Bom BOŞ’

Ve o yılan güçlendi biz ezmedik bize dokunmuyor diye ama bir gün doyacak bir şey kalmayınca canını bağışladığımızın kendi canını kurtarmak için bizde ısıracağını hesap edemedik. Bu yüzden bizde ısırıldık!

Perde kaç? Hangi sahnedeyiz? Filmin neresi?

İyiler hep öldü. Biz kötülerde yaşıyoruz. Bu işte bir terslik var kazanan kötüler veeee günaydınlar SON’lar, hep kötülerinmiş. Gene kandırıldık.

Barış Akarsu’nun Soytarı kral şarkısı geldi aklıma her nedense yani aslında şarkı tam olarak kimin bilmiyorum ama iyi söylemiş Akarsu .. öyle geldi aklıma işte..

Kaldır başını göğe iyi bak kendi gökyüzüne, sana ait olan paya yani hepsine. Baktığın yer senin. Gördüğün yer senin. Yani herkesin ve hiç kimsenin. Aitlik yok. Sahiplenme yok.

Baksana gök ile ilgili tüm yargılar net. Dolaysız ve sadece noktaya muhtaç ve nokta onun esiri.

Keşke anlasak, keşke anlatsak açık saçık, çırılçıplak hiç korkmadan hiç durmadan, yorulmadan, bıkmadan anlatsak. Keşke….

Ama yorulduk. Bıktık. Korktuk. Teslim olduk.

Her neyse işte

Biz kaybediyoruz yada kaybettik.