Cemaate Cami Bahçesinde Aşı Yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de Cemaate Cami Bahçesinde Aşı Yapıldı

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde Covid-19 aşılama çalışmaları kapsamında Mobil sağlık ekiplerince birçok noktada uygulanan aşı çalışmaları bu defa Cami bahçesine taşındı.

 

Kızıltepe İlçe Sağlık Müdürlüğü Mobil ekiplerinin kalabalık alanlarda yürüttüğü aşılama çalışmaları kapsamında tarihi Ulu camiinde Cuma namazı çıkışında cemaate kimlik ibrazı ile randevusuz aşı yapıldı.

 

Sağlık bakanlığı tarafından ülke genelinde Pandemi ye karşı başlatılan COVİD-19 aşı seferberliğinin ardından 18 yaş üstü vatandaşların aşılanması çalışmaları devam ediyor. Doğu ve Güneydoğu bölgesinde aşı yaptıran vatandaşların sayısının düşük çıkması sebebiyle aşılama çalışmasına ağırlık veren ekipler vatandaşın ayağına gitmeyi sürdürüyor.

 

Kızıltepe ilçesinde çiftçiler için hububat merkezinde, Alış-veriş yapanlar için AVM’de çarşı merkezinde Cumhuriyet meydanında ve köylerde başlatılan aşı seferberliği bugünde cami bahçesine taşındı. Kızıltepe’nin en büyük camisi konumunda bulunan tarihi ulu camiinde Cuma namazından çıkan vatandaşlar bahçede konuşlanan mobil ekipler tarafından isteyen vatandaşa randevusuz kimlik ibrazı ile Covid-19’a karşı isteğe göre Sinovac veya Biontech aşısı anında yapıldı. Cami İmamı tarafından okunan hutbenin ardından Pandemi illetinden kurtulmak için  aşının önemine dikkat çekilerek cemaatin namaz çıkışında Covid’e karşı bahçede bekleyen sağlık ekiplerine aşılarını yaptırma uyarısı ve hatırlatması yapıldı.

 

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Hüseyin Çam ile Ak Parti ilçe başkanı Bülent Şahin’de Cami bahçesindeki aşı noktasına gelerek vatandaşlar ile sohbet edip aşının önemine vurgu yapıp sağlık çalışanlarından bilgi aldılar.

Halit Solhan (Kızıltepe Ekspres Haber)