Kızıltepe Diş Hastanesinde COVİD-19 Aşı Ünitesi Kuruldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Corona Aşılaması Başladı

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde Covid-19 aşılama çalışmaları kapsamında Mobil sağlık ekiplerince birçok noktada uygulanan aşı çalışmalarına Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi de eklendi.

 

Kızıltepe İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan Mobil ekiplerinin bir çok merkez ve alanda yürüttüğü aşılama çalışmaları kapsamında Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Covid-19 Aşılama Ünitesi açıldı.

 

Sağlık bakanlığı tarafından ülke genelinde Pandemi ye karşı başlatılan COVİD-19 aşı seferberliğinde en az aşı yapılan iller arasında bulunan Mardin’de aşı yaptıranların sayısını yükseltmek amacıyla aşılama çalışmaları bir çok alanda yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda Kızıltepe ilçe merkezinde ve kırsalında yer alan mahallelerde aşılama çalışmasına ağırlık veren ekipler vatandaşın ayağına gitmeyi sürdürüyor.

 

Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde açılan Covid-19 Aşılama Ünitesinde mesai saatleri içerisinde başvuran vatandaşlara Corona’ya karşı isteğe göre Sinovac veya Biontech aşısı anında yapılıyor.

 

Pandemi illetinden kurtulmak için  aşının önemine dikkat çeken Kızıltepe İlçe Sağlık Müdürü Abdullah Gökçe, hem vatandaş hem de sağlık çalışanları olarak çok yorulduklarını buna son vermek için vatandaşların aşılarını yapma çağrısında bulunarak, “Kızıltepe İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Covid-19 Aşılama Ünitesi açtık. Amacımız poliklinik başvurusu olan her hastayı hızlı bir şekilde aşıyla buluşturmak.” Olduğunu söyledi.

Halit Solhan (Kızıltepe Ekspres Haber)