Cumhuriyet Bayramı Kızıltepe’de Coşkuyla Kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Bayramı Kızıltepe’de Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıl dönümünde, 29 Ekim Kızıltepe’de coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıl dönümü kutlamaları sabah saatlerinde Kızıltepe Kaymakamlığı Makamında Kaymakam Fatih Cıdıroğlu’nun tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99. yıl dönümü dolayısıyla Kızıltepe Kaymakamlığında gerçekleştirilen tebrikat töreninin ardından kutlama töreni Kızıltepe kapalı spor salonunda etti.

Kızıltepe kapalı spor salonunda devam eden kutlamalarda Kaymakam Fatih Cıdıroğlu ile 4. Hudut alay komutanı Albay Levent Deniz katılımcıları ve vatandaşları selamladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ilçe kaymakamı/Belediye başkan vekili Fatih Cıdıroğlu günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Kızıltepe’deki 29 Ekim kutlamaları öğrencilerin günün anlam ve önemine istinaden okudukları şiirlerin ardından halk oyunları gösterileri, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların öğrencilerinin sergilediği çeşitli gösteriler, sportif gösteriler ve ödül töreni ile devam eden program, geçiş töreni ile son buldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı proğramına Kaymakam / Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, 4. Hudut alay komutanı Albay Levent Deniz, Cumhuriyet Başsavcısı İsa Büyük, Emniyet müdürü Hakan Kaplan, jandarma komutanı Deniz Çezik, Milli eğitim müdürü Ahmet Bilen, protokol üyeleri, askeri, adli, idari erkân, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.