Dağ başında havuz keyfi

Dağ başında havuz keyfi
Dağ başında havuz keyfi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ğurs Vadisi’nde havuz keyfi

Mardin Kızıltepe’de bulunan Ğurs Vadisi, şelale, piknik alanları ve doğal güzelliğiyle ziyaretçilerin akınına uğruyor. Bölgede 45 dereceyi bulan sıcaklardan bunalan vatandaşlar, vadide kurulan havuzda yüzerek serinliyor.

Kızıltepe kara yolunun 7’nci kilometresinde bulunan Ğurs Vadisi,  şelalesi ve yeşil alanlarıyla doğa tutkunlarını kendine hayran bıraktırıyor. Sıcaklığın 45 dereceyi aştığı bölgede vatandaşlar vadide kurulan tesislerde ve piknik alanlarında hem dinlenip piknik yapıyor hem de kurulan havuzda serinliyor. Özellikle hafta sonları birçok ziyaretçi, vadide serin havada hem piknik yapıyor hem de sıcak havadan kurtuluyor.

Vadiye piknik için aileleri ile geldiklerini söyleyen ziyaretçiler, havaların çok sıcak olması nedeniyle burası  serin olduğu için tercih ettiklerini belirterek, burada hem pikniklerini yaptıklarını hem de havuza girerek serinlediklerini söylediler.

Aslanlar yüzme havuzu tesisi işletmecisi Bedirhan Aslan, Bir kısım ziyaretçimiz vadinin doğa güzelliğini görmek için Kızıltepe’den ve çevre ilçelerden geldiğini belirterek, “Mekanımız sağlıklı, temiz ve çok güzel bir ortam, İnsanlar serinlemek ve kafasını dinlemek için buraya koşuyor. Havuzda serinleyen  vatandaşlar  yeşil vadimizde kuş sesleri arasında mangalını yakarak keyifli bir gün yaşıyor.” diye konuştu.