Ebru son yolculuğuna duvağıyla uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ebru son yolculuğuna duvağıyla uğurlandı

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde düğün hazırlıkları yaparken kansere yenik düşerek hayatını kaybeden Ebru Bahadur gelinlik duvağı ile son yolculuğuna uğurlandı.

 

Kızıltepe ilçesi Tepebaşı mahallesinde ikamet eden Bahadur ailesinin kanser tedavisi gören ve bu hastalığa yenik düşen 22 yaşındaki kızları Ebru Bahadur’un naaşı hastane morgundan mezarlığa getirilirken tabutu beyaz gelinlik duvağı ile örtündü.

Hastane morgundan ambulans ile alınan ve yeni mahalle bulunan Şeyhsalim mezarlığına getirilen Ebru Bahadur’un duvakla örtünmüş naaşı Ağıt ve ağlamalar eşliğinde defnedildi.

 

Geçtiğimiz yıl yaşadığı rahatsızlık üzerine yapılan tetkiklerde beyin kanseri teşhisi konan ve Ankara’da geçirdiği 2 ameliyat sonrası iyileşen Ebru Bahadur, 2 ay önce Murat Alp ile nişanlanarak evliliğe ilk adımı atarak evlilik hazırlığına başlamıştı.

 

Dördü kız 7 çocuklu ailenin 4. Çocuğu ve kız çocuklarının en küçüğü olan Ebru Bahadur, Kurban Bayramının ilk günü yeniden fenalaşan ve Kızıltepe’de kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesinde yaşam destek cihazlarına bağlı olarak 2 hafta yaşama tutunma mücadelesi veren gelin adayı dün 22 yaşında hayatını kaybetmişti.