Depremde Vefat Edenler Mevlid Programıyla Anıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depremde Vefat Eden Üniversite Öğrencileri ve Vatandaşlar Mevlid Programıyla Anıldı

Bölgemizde yaşanan ve 11 ilde kayıplara neden olan depremlerde hayatını kaybeden üniversite öğrencileri ve vatandaşları anmak amacıyla Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

Anma programı üniversite kampüsünde bulunan Zeynel Abidin Erdem Camiinde gerçekleştirildi.

Programa Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar,  İl Protokolü, İl Kurum Yöneticileri, STK Temsilcileri, Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencileri, üniversite hocaları, çalışanlar ve vatandaşlar katıldı.

Depremde Vefat Eden Üniversite Öğrencileri ve Vatandaşlar İçin Üç Dilde Mevlid-i Şerif Okundu

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan anma programında vefat eden Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencileri ve vatandaşlar için üç dilde Mevlid-i Şerif okundu.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ama 11 ilde yıkıma ve can kayıplarına neden olan depremin bütün ülkede ortak bir acı yaşattığını belirten Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, milletçe yürekleri kanatan bu depremde üniversitelerinin farklı bölümlerinde eğitimlerini sürdüren ve deprem bölgesinde ikamet eden 7 öğrencilerini de kaybetmiş olmanın derin hüznü içerisinde olduklarını ifade etti.

Kaybettikleri öğrencileri başta olmak üzere depremde vefat eden bütün vatandaşları anmak amacıyla Mevlid-i Şerif programını düzenlediklerini sözlerine ekleyen Özcoşar, hayatını kaybeden öğrencileri ve vatandaşları rahmetle anarak ailelerine sabır dileklerini iletti.

Rektör Özcoşar, programa katılan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’a, İl Protokolüne, STK Temsilcilerine, Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencilerine, üniversite hocalarına, çalışanlara ve vatandaşlara teşekkür etti.

Anma Programı Dualarla Sona Erdi

Mevlid-i Şerif programı Mardin Artuklu Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysi Ünverdi tarafından yapılan konuşma ve İl Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından yapılan dualarla sona erdi.