Derik ve Mazıdağı Fotoğraf yarışmalarında ödüller verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Derik ve Mazıdağı Çağrılı Fotoğraf yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi

Derik ve Mazıdağı Çağrılı Fotoğraf Günleri etkinliği kapsamında düzenlenen spor, yemek ve fotoğraf yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, çeşitli temaslarda bulunmak ve programlara katılmak üzere Mardin’e geldi.

Mardin programı kapsamında ilk olarak Mazıdağı Belediyesini ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy burada Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Mazıdağı Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Mustafa Görmüş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.

Mazıdağı Belediyesini ziyaret eden Bakan Yardımcısı Ersoy, Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Görmüş’ten ilçede yapılan, devam eden ve planlanan çalışmalarla ilgili brifing aldıktan sonra beraberinde Vali Demirtaş ve heyetle birlikte Derik ilçesine geçti.

Bakan Yardımcısı Ersoy, Derik ilçesi ziyaretinde Derik Belediyesini ziyaret ederek ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Evren Çakır’dan devam eden ve planlanan çalışmalar hakkında brifing aldı.

Daha sonra Bakan Yardımcısı Ersoy, ilçede Mardin Valiliği ve Büyükşehir belediyesi ile Derik ve Mazıdağı kaymakam ve belediyelerince Şehit Kaymakam Muhammed Safitürk anısına düzenlenen Derik ve Mazıdağı Çağrılı Fotoğraf Günleri etkinliğinin kapanış programına katıldı.

“Bu güzel vatanımızın her noktasında insanlarımız 24 saat huzur ve güven içinde olmalıdır”

Programda konuşan Bakan yardımcısı Ersoy, yıllardır bugünlerin özlemini çektiklerini, hayvanların bile otlatamadığı dağlarda festivallerin ve etkinliklerin düzenlendiğini söyledi.

Bunun için birbirinden acı çok ağır bedeller ödediklerini bugün artık güzel günlere geldiklerini ve insanların yüzlerinin güldüğünü belirten Bakan Yardımcısı Ersoy, “Milletimize, bölgemize, insanımıza yakışan budur. Bu güzel coğrafyamızın, bu güzel vatanımızın her noktasında insanlarımız 24 saat huzur ve güven içinde olmalıdır. Ortak değerlerimize hep birlikte sahip çıkarak işimize gücümüze bakarak daha güzel daha müreffeh daha mutlu ortamlarda hep birlikte geleceğe yürümek temel felsefemiz olmalıdır. Bunu sağlayabiliyorsak bunu bu günlere gelmiş olarak görebiliyorsak hepimizin bu güne kadar verdiği emeklerin ve ödediği bedellerin payı vardır. Bir taraftan canlarımızla ödediğimiz bedeller, diğer taraftan özgürlüklerimizle ödediğimiz bedeller var. Ekonomik olarak ödediğimiz bedeller var. Hepsinin sonunda şükürler olsun bu noktadayız” dedi.

“Hep birlikte müreffeh bir Türkiye için kol kola gönül gönüle yolumuza devam edelim.”

Huzurun, güvenliğin ve özgür olabilmenin kıymetinin bilinmesi gerektiğini aktaran Ersoy, şunları söyledi:

“Bugün bu coğrafyada kurulan bütün tuzaklara, oynanan tüm oyunlara rağmen bunu başardıysak bu milletimizin eseridir. Bu teröre karşı güvenlik güçlerimizin hem sınırlarımızın içinde hem sınırlarımızın dışında verdiği mücadeleye topyekun sahip çıkılmasının sonucudur. Hep birlikte kocaman bir millet olarak büyük ve güçlü bir devlet olarak yolumuza devam edelim. Hayatımızın her alanını çok daha normal yaşayalım. Hepsinden önemlisi bedel ödemeyelim, hiç kimse bizim kanımızı akıtamasın. Hiç kimse bizim çocuklarımızın kanı üzerinden kendilerini ikbal arayamasın. Bunlara fırsat vermeyelim. Hep birlikte mutlu, mesut ve müreffeh bir Türkiye için kol kola gönül gönüle yolumuza devam edelim.”

“Derik’in artık etkinlikle anılmaya başlamasının bizi mutlu ediyor”

Vali Mahmut Demirtaş ise şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ü rahmetle andıklarını belirterek huzurun sağlanmasıyla Derik’in artık etkinlikle anılmaya başlamasının kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.

Bu yıl özellikle kırsal kesimlerde güzel hizmetlere vesile olacaklarını aktaran Vali Demirtaş, konuşmasında Derik ilçesinde planlanan çalışmalara değindi.

Vali Demirtaş, şu ifadeleri kullandı, “Bir taraftan kadınlarımızı, geçlerimizi ve vatandaşlarımızı içinde oldukları bu tür etkinliklerle kaynaşmasını sağlayacağız bir taraftan da yatırımlarımızı hizmetlerimizi çok güzel bir şekilde devam edeceğiz. İnşallah bir hafta 10 güne gençlik merkezini tamamlayacağız. Yakın bir gelecekte kapalı bir semt pazarı yapacağız. Bu sene 350’ye yakın dükkanımızın restorasyonunu, cephe giydirmesini ve iyileştirmesini yapacağız. Kırsal kesimde 130 kilometre asfalt yapacağız. Aynı zaman da Karayolları Genel Müdürlüğümüzde 30 kilometre asfalt yapacak. Yani bu sene kırsal kesimde yapacağımız asfalt miktarı 160 kilometre civarında olacak. 1 taziye evi, parke çalışması, kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu yapacağız. Hem kırsal kesimde hem şehir merkezinde içme suyu problemi kalmadı. Bu problemi de MARSU olarak çözmüş bulunuyoruz.”

Derik Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Evren Çakır’da etkinlikte bir teşekkür konuşması yaptı.

Konuşmaların ardından, Mardin Valiliği ve Büyükşehir belediyesi ile Derik ve Mazıdağı kaymakam ve belediyelerince Şehit Kaymakam Muhammed Safitürk anısına düzenlenen Derik ve Mazıdağı Çağrılı Fotoğraf Günleri etkinliği kapsamında düzenlenen spor, yemek ve fotoğraf yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir