Mardin’de ‘Sinemasal Günler’ Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’de depremzedelere yönelik ‘Sinemasal Günler’ Başladı

Yaşanan depremler sonrası depremin etkilediği illerden Mardin’e gelen depremzede çocuklara ve ailelerine yönelik Sinemasal Günler etkinliği başlatıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi ile Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde başlatılan etkinlik Üniversite kampüsünde bulunan KYK Kasımiye Öğrenci Yurdunda gerçekleştiriliyor.

Sinemasal Günlerin İlk Filmi ‘Şarkını Söyle’

‘Sinemasal Günler’ etkinliğinin ilk filmi kişilerin içindeki başarılı tarafları ve parlak yıldızları ortaya çıkarma hikayesini konu alan animasyon ve müzikal bir komedi filmi olan ‘Şarkını Söyle’ filmi oldu.

Depremzede çocuklar, aileleri ve üniversiteli abileri/ablaları ile birlikte filmi keyifle izlediler.

Depremin bıraktığı olumsuz etkileri azaltmayı amaçladıklarını belirten Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencisi Ayşegül Sağlam, üniversitelerinin toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında yapılan, kendilerinin de üniversite öğrencileri olarak gönüllüsü oldukları ve destek verdikleri etkinliklerle misafir ailelerin ve çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini istediklerini sözlerine ekledi.

Sinemasal Günler Her Hafta Gerçekleştirilecek

Sinemasal Günler, her hafta Salı günü saat 14.00’da Mardin Artuklu Üniversitesi kampüsünde bulunan KYK Kasımiye Öğrenci Yurdunda düzenlenecek.