Diyarbakır’da muhtarlık kavgasını haber yapmak için köye giden basın mensuplarına ateş edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’da muhtarlık kavgasını haber yapmak için köye giden basın mensuplarına ateş edildi

Diyarbakır’da muhtarlık için kavga edenleri haber yapmak için köye giden basın mensuplarına ateş edildi. Anadolu Ajansı, Demirören Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı ekipleri, saldırı sonrası bölgeden uzaklaşmaya çalıştıkları sırada Anadolu Ajansı’nın aracına kurşun isabet ettiği açıklandı.

Gazetecilerin saldırıya uğraması üzerine saldırıyı kınayan Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti yetkililere Gazetecilerin can güvenliğini sağlayın çağrısında bulunarak, “saldırganların bir önce yakalanarak, adalete teslim edilmesini bekliyoruz.” Açıklamasında bulundu.

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti tarafından saldırı sonrası yapılan açıklamada;

Acil çağrı: Gazetecilerin can güvenliğini sağlayın…

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Ağaçlı kırsal mahallesinde muhtarlık seçimleri nedeniyle meydana gelen kavgayı takip etmek için bölgeye giden meslektaşlarımıza silahlı saldırı düzenlenmiştir.

Anadolu Ajansı, Demirören Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı ekipleri, saldırı sonrası bölgeden uzaklaşmaya çalıştıkları sırada Anadolu Ajansı’nın aracına kurşun isabet etmiştir.

Arkadaşlarımızın kimi ambulansla, kimi kendi aracıyla, kimi de koşarak olay yerinden uzaklaşmış ve güvenli bir bölgeye geçmiştir. Meslektaşlarımızla yaptığımız görüşmede şu anda can güvenlikleriyle ilgili bir sorun olmadığını bildirmişlerdir.

Meslektaşlarımızın herhangi bir zarar görmemesi sevindirici olsa da bu vahim saldırı bizim için oldukça endişe verici ve korkutucudur.

Meslektaşlarımızın şahsında basın özgürlüğüne ve halkın haber alma hürriyetine yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, yetkilileri göreve davet ediyoruz. Olay yerinden uzaklaşmaya çalışan gazetecilere arkadan kurşun sıkacak kadar vahşileşen saldırganların bir önce yakalanarak, adalete teslim edilmesini bekliyoruz.

Bölgedeki mülki idare amirlerine, güvenlik güçlerine ve askeri personele, sahada çalışan gazetecilerin can güvenliğinin sağlanması için acil çağrıda buluyoruz.

GGC Yönetim Kurulu