Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, ailesiyle birlikte oyunu kullandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, ailesiyle birlikte oyunu kullandı

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, eşi Canan Akkoyun ve oğlu Nevzat Emre Akkoyun, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri dolayısıyla Zinciriye İlkokulunda oylarını kullandılar.

“VATANDAŞLARIMIZ HUZUR VE SÜKÛNET İÇERİSİNDE OYLARINI KULLANIYORLAR”

Oy verme işlemi sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Tuncay Akkoyun, Demokrasimizin gereği olan seçimler, vatandaşların iradesinin sandığa yansıtılmasını sağladığını belirtti.

Kamu görevlileri olarak gerek seçim öncesi gerek seçim sırasında gerekse de seçim sonrasında vatandaşların huzur içerisinde oylarını kullanmalarını sağlamak için gerekli güvenlik tedbirleri aldıklarını vurgulayan Vali Akkoyun; “İlimizde vatandaşlarımız saat 07:00 itibarıyla oy verme işlemine başladılar. Şu saat itibariyle de çok şükür herhangi bir önemli olayımız bulunmamaktadır. Vatandaşlarımız huzur içerisinde, sükûnet içerisinde oylarını kullanmaktadırlar. Saat 16:00 itibariyle de oy verme işlemi sona erecektir” dedi.

“31 MART MAHALLİ İDARELER GENEL SEÇİMLERİ ÜLKEMİZE VE ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Mardin’de 10 ilçede 678 binada kurulan sandıklarda 555 bin civarında seçmenin sandık başına gittiğini belirten Vali Akkoyun, vatandaşların sorunsuz bir şekilde oylarını kullandığını söyledi.
Vali Akkoyun konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Seçim günü itibariyle de tedbirlerimizi üst düzeyde almış bulunmaktayız. Yaklaşık 9.000 Güvenlik Kuvvetleri Personelimizle, vatandaşlarımızın huzur içerisinde oylarını sandığa yansıtmaları için gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. İnşallah seçim sonuna kadar vatandaşlarımız huzur içerisinde oy kullanacaklardır. Bizler de bu anlamda gerekli tedbirlerimizi alıyoruz. Vatandaşlarımıza da iradelerini sandığa yansıtma konusunda gösterdikleri gayret için teşekkür ediyorum. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.