Kızıltepe’de Başaklar Diyarı Bisiklet Turu Düzenlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de pedallar “Avrupa Hareketlilik Haftası” için çevrildi

Mardin Kızıltepe ilçesinde, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) koordinasyonu ile düzenlenen “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında “Başaklar Diyarı Bisiklet Turu” etkinliği düzenlendi.

16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan “Avrupa Hareketlilik Haftası” bu yıl Türkiye Belediyeler Birliği’nin koordinasyonunda, ülkemizde de “Şehrini Keşfet, Gelecek Enerjini Koru” temasıyla kutlandı. Bu kapsamda Kızıltepe Belediyesi tarafından “Başaklar Diyarı Bisiklet Turu” etkinliği düzenlendi ve yediden yetmişe herkes pedal çevirdi.

Yaklaşık 2 km’lik bir parkurda gerçekleşen bisiklet turu, Halı Caddesinden başlayıp sırasıyla Adnan Menderes Caddesi, Otogar Meydanı ve son olarak Eski Hastane Caddesi’nden dönüş alınıp, tekrar start yerine geri dönülmesiyle son buldu.

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Abdullah Şahin’in de katıldığı etkinliğe İlçe Protokolü, Kurum ve daire amirleri ve bisiklet sporuna gönül veren öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

“Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamda düzenlenen “Başaklar Diyarı Bisiklet Turu” parkurunun tamamlanmasının ardından ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Abdullah Şahin, etkinliğe katılanlara katılım belgelerini verip, kask ve dizlik hediye etti.